Grupa izraelskich ekstremistów podpaliła wczoraj jedną a najświętszych świątyń chrześcijaństwa – Kościół Rozmnożenia Chleba w Tabdze. Jak to zwykle bywa wandale zostali potraktowani raczej łagodnie.

Mająca prawie 1700 lat świątynia stoi nad Jeziorem Tyberiadzkim w miejscu gdzie Chrystus dokonał cudownego rozmnożenia chleba i ryb. Pożar sowodował znaczne zniszczenia. Zawaleniu uległa między innymi część dachu. Był to jeden z aktów tak zwanego ruchu “Price Tag”. To proceder “miękkiego terroryzmu” czyli niszczenia mienia osób i insytucji identyfikowanych przez fanatycznych Izraelczyków jako wrogów. Zainicjowany na terytoriach okupowanych, gdzie mieszkańcy nielegalnych izraelsich osiedli zaczęli podpalać meczety i domy Palestyńczyków, z czasem obrócił się także przeciw chrześcijanom.

Wkrótce po wybuchu pożaru izraelska policja zatrzymała w pobliżu płonącego kościoła 16 młodych osadników. Jak oświadczyła dziś Luba Sarmi rzeczniczka policji Izraela, zostali oni zwolnienie po przesłuchaniu, bez żadnych środków prewencyjnych zabezpieczających ich udział w dalszym śledztwie i ewentualnym procesie. Ojciec Dżamal Kharer rektor katolickiego seminarium przypomniał, że już w zeszłym roku żydowscu ekstremiści obrzucili Kościół Rozmnożenia Chleba kamieniami, a “władze nic nie zrobiły w tej sprawie”.

Zarówno palestyńskie media jak i izraelska organizacja praw człowieka Tag Meir przypominają, że żaden akt wandalizmu i czy nawet poważnych zniszczeń dokonanych w ciągu kilku lat trwania ruchu “Price Tag” nie doczekał się kary w izraelskich sądach.

rt.com/falastinews.com/kresy.pl

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • derwan
   derwan :

   Przede wszystkim musiały by być polskie. Te sądy co to niby to polskie bo w niby Polsce są.
   Jak już Polskę odzyskamy to znów sądy będą polskie w wolnej Polsce.
   Ale to tylko mrzonki są, bo Polacy mają powiedziane, że teraz to Polska i wolna jest.

  • wlkp
   wlkp :

   no ale może tym razem przykład pójdzie ” z góry” ? Zresztą można się tłumaczyć tym, że chciałem podpalić ( jak w izraelu) kościół – ale się pomyliłem – i płonie synagoga – chęć podpalenia kościoła powinna zadziałać na złagodzenie sankcji i finalnie wyrok…

 1. gienek1356
  gienek1356 :

  Tyle lat minęło -tyle rządów -i żaden rząd nic nie zrobił ,aby zapewnić polakom gwarancje prawa własności i możliwość pierwokupu -wyraźnie widać wpływ obcych państw na polityka państwa, tak jak to było w 1792 r kiedy króla i sejm opłacali inni monarchowie ,a oni sprzedali Polskę -to samo jest i teraz -a większość nadal na nich glosuje to jest mentalność sprzedajnego narodu, który woli być sługą dla innych niż właścicielem .Bardzo mało jest prawdziwych Polaków, kluzy nie są sprzedajni , kochają swoja ojczyznę , cieszą się z tego ze Polacy się bogacą i nie są zazdrośni