W piątek w Strefie Gazy Izrael rozrzucił z samolotów ulotki, w których ostrzega Palestyńczyków przed zbliżaniem się do granicy, a także zaznaczył, że wykonywanie poleceń Hamasu zagraża ich życiu.

Ulotki zostały rozrzucone przed czwartym „Marszem Powrotu”, który co piątek od 30 marca ma miejsce na granicy Strefy Gazy z Izraelem. Przez ostanie trzy tygodnie w czasie protestów w starciach z izraelskimi żołnierzami śmierć poniosło 28 Palestyńczyków, a setki odniosło rany.Izraelska armia zazwyczaj ostrzeliwuje ludzi, którzy podchodzą do ogrodzenia na granicy ze Strefą Gazy, z powodu podejrzeń o próbę podłożenia ładunków wybuchowych.

CZYTAJ TAKŻE: Izrael wprowadzi kompletną blokadę terytoriów palestyńskich

Protesty na granicy z Izraelem mają się powtarzać do 15 maja. Demonstranci żądają się m.in. złagodzenia izraelskiej blokady Strefy Gazy, a także możliwości powrotu na utracone ziemie dla potomków wysiedlonych Palestyńczyków. Izrael nie pozwala na powrót palestyńskich uchodźców na większą skalę, twierdząc, że doprowadziłoby to do zniszczenia żydowskiego charakteru kraju.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Strefa Gazy od dziesięciu lat jest objęta izraelską blokadą. Od lat zamknięta pozostaje granica między palestyńską enklawą a Egiptem. Obecnie pomiędzy Izraelem a Hamasem trwa zawieszenie broni od końca wojny z lata 2014 roku.

Kresy.pl / interia.pl

Reklama

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz