Ivanka Trump, najstarsza córka prezydenta i starszy doradca Białego Domu, powiedziała w tym tygodniu, że jest „pro-life”. Córka Donalda Trumpa po raz pierwszy zajęła publiczne stanowisko w sprawie aborcji – na kilka dni przed wyborami w USA.

„Szanuję wszystkie strony bardzo osobistej i delikatnej dyskusji” – powiedziała Trump w rozmowie z RealClearPolitics, gdy zapytano ją o aborcję. „Ale jestem też matką trojga dzieci i rodzicielstwo wywarło głęboki wpływ na to, jak myślę o tych rzeczach”.

„Jestem za życiem i nie będę za to przepraszać” – dodała.

Wypowiedź Ivanki Trump pojawiła się na kilka dni przed wyborami na prezydenta USA, które będą miały miejsce 3 listopada. W sondażach Joe Biden wygrywa z jej ojcem – Donaldem Trumpem, który czynił starania, aby wzmocnić poparcie ewangelików dla jego kandydatury.

Postawa antyaborcyjna prezydenta pomogła mu w uzyskaniu znaczącego poparcia ze strony ewangelików w wyborach w 2016 roku, a wielu z tych zwolenników chwaliło jego nominację Amy Coney Barrett do Sądu Najwyższego. Została potwierdzona w tym tygodniu przez Senat w głosowaniu 52 do 48 głosów. Barrett nie uznaje „prawa kobiety do aborcji”.

CZYTAJ TAKŻE: Uważana za konserwatystkę Barrett członkiem Sądu Najwyższego USA

Kresy.pl / thehill.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz