Terrorystyczne ugrupowanie Państwo Islamskie dokonało egzekucji grupy 19 kobiet, które nie zgodziły się być seksualnymi niewolnicami islamistów.

Jak podają źródła kurdyjskie, kobiety były przetrzymywane w Mosulu (Irak), który stał się twierdzą terrorystów.

Specjalny wysłannik ONZ ds. przemocy seksualnej Zainab Bangura alarmuje, że kobietami handluje się tam po domach „jak beczkami paliwa” i każda może być kupiona przez sześciu różnych mężczyzn.

Przedstawicielka potwierdza również doniesienia, że na zajętych przez terrorystów terenach jazydzkie i chrześcijańskie kobiety są sprzedawane i oddzielane od własnych dzieci, które również stają się przedmiotem targu. Najwyższą cenę osiąga się za dziewczynki w wieku do 9 lat.

en.alalam.ir/KRESY.PL

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. wepwawet
    wepwawet :

    Cierpienia ludzi na ziemiach opanowanych przez IS są niewyobrażalne. Jednak ta wiadomość mnie zdziwiła – byłem bowiem przekonany, że bojownicy państwa islamskiego nie dają swym brankom wyboru – ot zwyczajnie je niewolą nie zważając na ich protesty. Tu zaś sprawa rysuje się inaczej – otóż wspomniane w artykule nieszczęsne kobiety podobno odmówiły bycia seksualnymi niewolnicami – znaczy ktoś je musiał zapytać o zdanie, ba ktoś respektuje ich wole – bo skoro nie chcą być niewolnicami to nikt tam nie zamierza ich na siłę niewolić, wszak widać jest jeszcze inne wyjście czy też forma perswazji. —— Nie wiem skąd ta zmiana, może US’a do zrzutów broni zaczęła też dodawać książeczki instruujące o prawach kobiet, albo na szkoleniach prowadzonych przez marines oprócz taktyki walki poruszane są zagadnienia godności niewieściej? Widzę, że demokracja wkracza do Syrii i Iraku pełną gębą – dziękujemy Ci US’a! 😐 — Swoją drogą może tak powinna wyglądać flaga nowego tworu państwowego zwanego United States of Syria & Iraq (w załączniku), wszak należy jakoś uhonorować dobroczyńcę —— Czy reżim Al Asada naprawdę był/jest tal zbrodniczy aby jego obalenie mogło usprawiedliwiać to co obecnie się dzieje w Syrii? Przecież tyle ludów, tyle wyznań żyło tam w spokoju, aż do nadejścia forpoczt demokracji w postaci IS wyekwipowanych i wyszkolonych przez US’a w imię walki o godność, prawa człowieka i demokrację… Może tu nigdy nie chodziło o prawa człowieka – to jedynie puste hasła którymi do woli wycierają sobie gębę oficjele US’a czy UE (patrz Libia) gdy chodzi o zniszczenie jakiegoś kraju w imię ich interesów. 🙁