Iran podobnie, jak wcześniej Turcja rozpoczął ćwiczenia wojskowe przy granicy z irackim Kurdystanem. Jutro odbędzie się tam referendum niepodległościowe.

Według informacji podanych przez państwowego irańskiego nadawcę radiowo-telewizyjnego IRIB, ćwiczenia wojskowe przy granicy z Kurdystanem pozostają częścią obchodów rocznicy wojny iracko-irańskiej, która rozpoczęła się 22 września 1980 r.

W manewrach jakie mają miejsce w pobliżu miasta Osznawije na północnym zachodzie kraju, w pobliżu granicy z irackim Kurdystanem udział biorą irańskie jednostki artyleryjskie oraz siły powietrzne.

Od 1991 roku iracki Kurdystan cieszy się znaczną autonomię, jednak przeciw jego pełnej niepodległości są nie tylko władze w Bagdadzie, ale także Turcja, Iran i Syria. W krajach tych znajduje się znacząca mniejszość kurdyjska i ich rządy obawiają się nasilenia tendencji separatystycznych w wypadku powstania niepodległego Kurdystanu.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Dzisiaj Iran ogłosił także wstrzymanie ruchu lotniczego z irackim Regionem Kurdystanu, w związku z jutrzejszym referendum ws. niepodległości tego regionu.

Kresy.pl / polsatnews.com

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz