Iran podobnie, jak wcześniej Turcja rozpoczął ćwiczenia wojskowe przy granicy z irackim Kurdystanem. Jutro odbędzie się tam referendum niepodległościowe.

Według informacji podanych przez państwowego irańskiego nadawcę radiowo-telewizyjnego IRIB, ćwiczenia wojskowe przy granicy z Kurdystanem pozostają częścią obchodów rocznicy wojny iracko-irańskiej, która rozpoczęła się 22 września 1980 r.W manewrach jakie mają miejsce w pobliżu miasta Osznawije na północnym zachodzie kraju, w pobliżu granicy z irackim Kurdystanem udział biorą irańskie jednostki artyleryjskie oraz siły powietrzne.

Od 1991 roku iracki Kurdystan cieszy się znaczną autonomię, jednak przeciw jego pełnej niepodległości są nie tylko władze w Bagdadzie, ale także Turcja, Iran i Syria. W krajach tych znajduje się znacząca mniejszość kurdyjska i ich rządy obawiają się nasilenia tendencji separatystycznych w wypadku powstania niepodległego Kurdystanu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dzisiaj Iran ogłosił także wstrzymanie ruchu lotniczego z irackim Regionem Kurdystanu, w związku z jutrzejszym referendum ws. niepodległości tego regionu.

Kresy.pl / polsatnews.com

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz