Jak ostrzegł w środę irański gubernator w OPEC, presja prezydenta Donalda Trumpa na międzynarodowe firmy, aby nie kupować irańskiej ropy, podniesie ceny i zaszkodzi własnej gospodarce.

Według Hosseina Kazempoura Ardebiliego, „Żądanie Trumpa, aby irańska ropa nie była kupowana i jego presja na firmy europejskie w czasie, gdy Nigeria i Libia znalazły się w kryzysie, kiedy wenezuelski eksport ropy spadł z powodu amerykańskich sankcji, kiedy konsumpcja krajowa Saudyjczyków wzrosła latem, to nic innego jak szkodzenie samemu sobie.”

Jak dodał Ardebili, „Zwiększy to ceny ropy na rynkach światowych. Ostatecznie to amerykański konsument zapłaci za politykę Trumpa.”

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W ubiegłym tygodniu, Biały Dom oświadczył, że w listopadzie będzie chciał zablokować sprzedaż ropy naftowej z Iranu do jakiegokolwiek kraju. W ten sposób Stany Zjednoczone chcą zablokować Teheranowi podstawowego źródła finansowania. Z powodu amerykańskich sankcji wydobycie ropy w Iranie, który obecnie jest trzecim największym producentem surowca w OPEC, może spaść do końca 2018 roku nawet o jedną trzecią.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ajatollah Ali Khamenei: USA chca zbuntować obywateli Iranu przeciwko władzom

kresy.pl / cnbc
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz