Jak ostrzegł w środę irański gubernator w OPEC, presja prezydenta Donalda Trumpa na międzynarodowe firmy, aby nie kupować irańskiej ropy, podniesie ceny i zaszkodzi własnej gospodarce.

Według Hosseina Kazempoura Ardebiliego, „Żądanie Trumpa, aby irańska ropa nie była kupowana i jego presja na firmy europejskie w czasie, gdy Nigeria i Libia znalazły się w kryzysie, kiedy wenezuelski eksport ropy spadł z powodu amerykańskich sankcji, kiedy konsumpcja krajowa Saudyjczyków wzrosła latem, to nic innego jak szkodzenie samemu sobie.”

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Jak dodał Ardebili, „Zwiększy to ceny ropy na rynkach światowych. Ostatecznie to amerykański konsument zapłaci za politykę Trumpa.”

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W ubiegłym tygodniu, Biały Dom oświadczył, że w listopadzie będzie chciał zablokować sprzedaż ropy naftowej z Iranu do jakiegokolwiek kraju. W ten sposób Stany Zjednoczone chcą zablokować Teheranowi podstawowego źródła finansowania. Z powodu amerykańskich sankcji wydobycie ropy w Iranie, który obecnie jest trzecim największym producentem surowca w OPEC, może spaść do końca 2018 roku nawet o jedną trzecią.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ajatollah Ali Khamenei: USA chca zbuntować obywateli Iranu przeciwko władzom

kresy.pl / cnbc

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz