Obywatel Ukrainy, będący wyraźnie pod wpływem alkoholu, mimo wielokrotnych wezwań załogi samolotu odmówił założenia maseczki na twarz. Maszyna musiała awaryjnie lądować w Maladze.

Jak podają ukraińskie media, powołując się na hiszpański serwis informacyjny El Periodico, w czwartek samolot linii Air Europa musiał lądować awaryjnie na lotnisku w Maladze. Powodem, jak poinformowano, było zachowanie jednego z pasażerów, obywatela Ukrainy, który odmówił zastosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w związku z pandemią koronawirusa.

Według podanych informacji, „w związku z odmową ze strony pasażera, obywatela Ukrainy, przestrzegania poleceń załogi”, która wielokrotnie „sugerowała mu, żeby założył maseczkę, uruchomiono stosowny protokół”, dotyczący awaryjnego lądowania.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Informacje te potwierdziło również Stowarzyszenie Dyspozytorów Hiszpanii. Zaznaczono, że załoga samolotu poprosiła o zgodę na lądowanie na lotnisku w Maladze, ponieważ jeden z pasażerów odmówił stosowania się do poleceń załogi.

Media podają też, że Ukrainiec podczas lotu był wyraźnie pod wpływem alkoholu. Po wylądowaniu został przekazany funkcjonariuszom Guardia Civil. Następnie samolot odleciał do Madrytu.

Przeczytaj: Estonia: trzech Ukraińców z koronawirusem na pokładzie samolotu z pracownikami sezonowymi

Czytaj również: Bunt na lotnisku pod Kijowem – ludzie nie chcą przymusowej kwarantanny w hotelu

elperiodico.com / 112.international / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz