Hamas rządzący Strefą Gazy oskarżył w czwartek Izrael o eksplozję, która zabiła trzech rybaków u wybrzeży Gazy na początku tego tygodnia – poinformował Times of Israel.

Jak poinformował Times of Israel, w czwartek Hamas obwinił Izrael o śmierć trzech rybaków u wybrzeży Gazy. Grupa twierdzi, że wędkarze wyłowili izraelskie drony, które następnie eksplodowały. Izrael zaprzeczył jakiemukolwiek udziałowi w tym incydencie.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Hamasu Iyad al-Bozm powiedział, że trzech rybaków zginęło w wyniku eksplozji spowodowanej przez uszkodzony izraelski dron, który został złapany w sieć.

„Trzej rybacy z rodziny Al-Lahham zginęli w wyniku detonacji urządzenia wybuchowego zainstalowanego na dronie należącym do Izraela, który utknął w ich sieciach i eksplodował podczas wydobywania” – powiedział al-Bozm.

Chociaż al-Bozm wykluczył bezpośredni izraelski atak na statek, powiedział, że Hamas obarcza Izrael pełną winą za wydarzenie. Siły Obrony Izraela zaprzeczyły zaangażowaniu w sprawę, twierdząc, że nie prowadzono działań w tym kierunku.

Do wybuchu doszło w niedzielę u wybrzeży Chan Junus, miasta w południowej Strefie Gazy. Trzej zmarli rybacy, Yahya Mustafa al-Laham, Hamdi al-Laham i Zakaria al-Laham, byli spokrewnieni – powiedział miejscowym mediom Nizar Ayyash, szef związku rybaków w Gazie.

„Byli męczennikami swojego codziennego chleba” – przekazała rodzina al-Laham w oświadczeniu.

Zobacz też: Palestyńczycy protestują przeciwko nieudolności izraelskiej policji w walce ze zorganizowaną przestępczością [+VIDEO]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Hamasu, dron, który miał eksplodować w niedzielę, był tam od 22 lutego jako pozostałość starcia między jednostką morską Hamasu a izraelskim wojskiem.

Izraelskie media spekulują, że za śmierć rybaków może odpowiedzialna być rakieta wystrzelona przez Hamas. „Hamas regularnie wystrzeliwuje eksperymentalne rakiety w kierunku morza, zarówno w celu przetestowania ich zdolności wojskowych, jak i pokazu siły” – pisze Times of Israel.

Zobacz też: Ortodoksyjni żydzi po raz czwarty próbowali podpalić kościół w Jerozolimie

Kresy.pl/Times of Israel

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz