Paweł Gubariew oświadczył, że posiada „niezbite dowody” na zaangażowanie prezydenta Czeczenii w ostatnie zamachy terrorystyczne we Francji – informuje serwis newsdaily.com.ua, który dodaje, że Kadyrow miał otrzymać polecenie z Moskwy.

EDIT: wiadomość została oficjalnie zdementowana przez Pawła Gubariewa.

—————————————————————————————————————————————————————–

Paweł Gubariew, „ludowy gubernator Noworosji”, wydał oficjalne oświadczenie w sobotę 10 stycznia. Stwierdził, że posiada „niezbite dowody” potwierdzające, że za zamachami w Paryżu stał czeczeński prezydent Ramzan Kadyrow. Chodzi o zapis rozmowy pomiędzy czeczeńskimi bojownikami a Kadyrowem, do której miało dojść 7 stycznia, niedługo po zamachu na redakcję „Charlie Hebdo”. Czeczeński przywódca miał chwalić się swoimi osiągnięciami i tym, że wynajął „dwóch Algierczyków” do przeprowadzenia ataku. Kadyrow miał również zapowiedzieć kolejne ataki terrorystyczne w całej Europie. Gubariew twierdzi, że posiada inne dowody na potwierdzenie tych twierdzeń, ale nie chce ich ujawnić.

Gubariew miał w imieniu Noworosji oficjalnie potępić zamachy terrorystyczne na ludność cywilną oraz udział Ramzana Kadyrowa w tych działaniach i zapowiedzieć, że jest gotów podzielić się z opinia publiczną informacjami na ten temat.

Według informatora „News Daily Ukraine”, 11 stycznia Gubariew miał odbyć długie negocjacje telefoniczne z Moskwą, po których zmienił zdanie i postanowił nie upubliczniać dowodów. Jednak ponieważ oczekiwania Gubariewa nie zostały spełnione, miał zapowiedzieć, że jeśli życie jego lub jego bojowników będzie zagrożone, w przyszłości może ujawnić swoje informacje. Same nagrania to podobno tylko część dowodów. Według informatora, zlecenie dokonania zamachu Kadyrow miał otrzymać z Kremla, na co Gubariew także ma mieć dowody, jednak to, że ktoś odważy się na bezpośrednie wskazanie winy Władimira Putina jest „i tak mało prawdopodobne”.

newsdaily.com.ua / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz