Żądanie wypłaty 500 miliardów euro wyraził grecki premier Alexis Tsipras – podaje agencja UNIAN.

Grecy chcą, by Berlin zrekompensował im wartość wywiezionych przez nazistów dóbr, a także wyrównał straty za zniszczoną infrastrukturę, jak i oddał tzw. dług okupacyjny. O kwocie 500 miliardów euro powiedział szef greckiego rządu Alexis Tsipras.

Grecja zareagowała w ten sposób na wezwanie Berlina, by Ateny uregulowały swoje zobowiązania finansowe wobec Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

unian.net / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. czarekw
  czarekw :

  Też te nasze deklaracje o zrzekaniu się odszkodowań wojennych uważam za nielegalne. Co zrobił Bierut to w wielu kwestiach było bezprawne, ludzie odzyskują grunty, budynki itd. również ta decyzja była bezprawna a Polska została doszczętnie zniszczona. Mazowiecki nie wiem co miał z tego że powtórzył za Bierutem.. Najbardziej wkurzają mnie zdjęcia z Warszawy przed wojną…. jakie to było piękne miasto… nikt za to nie zapłacił.

 2. kros
  kros :

  Swoją drogą, ciekawe ile hipotetycznie musiałyby Niemcy zapłacić Polsce. Może warto mieć takie szacunki – tak na wszelki wypadek. Gdyby za jakiś czas Niemcy się zmieniły a tego nie możemy wykluczyć – to takie rzetelne oszacowanie byłoby całkiem niezłym atutem. Sądzę że, kwota jaka by się pojawiła byłaby szokująca.

 3. zan
  zan :

  Płaci ten kto musi, a nie ten kto jest winien. Tak działa świat. Grecy nie wymuszą odszkodowań, ale te ich żądania są kartą przetargową (presją psychiczną) w negocjacjach. Niemiecka propaganda uruchamia hasła „długi trzeba spłacać”. Na co grecka propaganda odpowiada „oczywiście! liczmy się co do euro, za wszystko”.