Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że na Ukrainie zostaną zalegalizowane gry hazardowe.

Kasyna mają powstać w 5-gwiazdkowych hotelach. „To będzie stymulować rozwój turystyki w regionie nad Morzem Czarnym” – powiedział Zełenski podczas ukraińsko-tureckiego Business Forum.

Obecnie na Ukrainie obowiązuje zakaz prowadzenia gier hazardowych, który został wprowadzony przez Radę Najwyższą w roku 2009.

To kolejna propozycja nowego prezydenta Ukrainy. Wcześniej podawał, że jeszcze w tym roku zostanie zniesione moratorium na obrót gruntami rolnymi. Ma to pozwolić na stworzenie w 2020 roku rynku ziemi o wielkości 40 mln hektarów. Zapowiedział także inwestycje w infrastrukturę warte minimum 20 mld dolarów. Zdaniem ukraińskiego prezydenta ukraińska gospodarka będzie rozwijać się w tym czasie w tempie 5-7 proc. rocznie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Legalizację gier hazardowych Zełenski zapowiadał już w kampanii wyborczej. Co ciekawe, jednocześnie wypowiadał się również za legalizacją medycznej marihuany oraz… prostytucji.

„Seks za pieniądze? Mówiąc szczerze, koledzy, myślę, że mamy możliwość budowy Las Vegas. Społeczeństwo nie byłoby przeciw. I podatki byłyby płacone. Dać szansę miastu, jakiemuś terytorium, aby tam to wszystko otworzyć. (…) Wziąć to wszystko i tam przenieść. (…) Można w ten sposób doprowadzić do rozwoju któregoś miasta, gdzie nikt nie przyjeżdża, i tam – proszę bardzo” – mówił w kwietniu przyszły prezydent Ukrainy.

Kresy.pl / glavred.info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz