Rosjanie zmieniają strukturę swoich rezerw finansowych zmniejszając udział amerykańskich papierów skarbowych, co potwierdził Departament Skarbu USA.

Właśnie na dane amerykańskiego resortu powołuje się rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti, pisząc o pozbywaniu się przez rosyjski bank centralny papierów skarbowych USA. Według niej wartość tego rodzaju papierów dłużnych w posiadaniu Rosjan spadła w lipcu bieżącego roku o 2,35 mld dol., do poziomu 8,5 mld dol.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W tej sumie 6,239 mld dol. przypada na posiadane przez Rosjan długoterminowe, amerykańskie papiery dłużne, zaś 2,262 mld dol. to wartość posiadanych przez Centralny Bank Federacji Rosyjskiej papierów krótkoterminowych.

Jak podaje RIA Nowosti, Rosjanie pozbywają się amerykańskich papierów skarbowych od kwietnia 2018 r. Od tego czasu tylko dwa razy, we wrześniu i październiku 2018 r. odnotowano zwiększenie wartości amerykańskich papierów dłużnych posiadanych przez rosyjski bank centralny.

Na początku bieżącego roku odnotowano wzrost udziału złota i walut w rosyjskiej rezerwie finansowej. W rosyjskich rezerwach walutowych zwiększył się udział chińskiego juana a zmniejszył dolara amerykańskiego.

ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz