W związku z kryzysem ekonomicznym wywołanym przez pandemię koronawirusa splajtował brytyjski potentat odzieżowy.

Bankructwo ogłosiła brytyjska Arcadia Group, podał w środę portal Money.pl. To największa firma w Wielkiej Brytanii, która upadła z powodu pandemii. Była właścicielem takich znanych na Wyspach Brytyjskich marek odzieżowych jak Topshop, Topman, Dorothy Perkins czy Wallis. Arcadia Group posiadała w Wielkiej Brytanii 444 sklepy i jeszcze 22 za granicą. Grupa prowadziła sprzedaż głównie poprzez swoje sklepy.

Zamknięcie handlu, co było jednym ze środków przeciwepidemicznych zarządzonych przez gabinet Borisa Johnsona, było bezpośrednią przyczyna bankructwa Arcadia Group. Jednak Money.pl zauważa, że potentat miał problemy finansowe jeszcze przed wybuchem pandemii i ocenia, że już wówczas „nie nadążał za konkurencją”.

To największe bankructwo w Wielkiej Brytanii jakie ma związek z pandemią koronawirusa. Dla Arcadia Group pracowało łącznie 13 tys. osób. 10 tys. z nich już jest urlopowanych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

Czytaj także: Chińska gospodarka odbudowuje się po epidemii

money.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz