Analitycy Goldman Sachs w ocenie perspektyw gospodarki Rosji są bardziej optymistycznie niż rosyjskie Ministerstwo Finansów.

Rosyjskie Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego prognozuje, że gospodarka Rosji wykaże w tym roku wzrost o 2%. Tymczasem jak rosyjska telewizja RBK przytacza prognozę analityków Goldman Sachs, według których Rosja osiągnie w bieżącym roku wzrost PKB na poziomie 3,3%. Także w prognozach na rok 2019 r. analitycy zachodniej instytucji finansowej są bardziej optymistyczni twierdząc, że PKB Rosji wzrośnie wówczas o 2,9%, podczas gdy ministerialni urzędnicy oczekują wzrostu gospodarczego o 2,2%.

Goldman Sachs przypomina, że już w 2017 roku gospodarka Rosji urosła bardziej niż to przewidywał w swoich analizach jej resort gospodarki. Ale różnica ta był niewielka, bowiem realny wzrost PKB, na poziomie 2,2% był tylko o 0,1% wyższy niż prognoza Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Oceny Golman Sachs są też wyraźnie bardziej optymistyczne także od ocen innych zachodnich grup analitycznych. Agencja Bloomberg ocenia, że średni wzrost PKB Rosji w latach 2018-2019 wyniesie raczej 1,8%. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) jest jeszcze bardziej sceptyczna, prognozując na ten okres wzrost rosyjskiej gospodarki o 1-1,5%. Wydaję się, że Rosja wyjdzie na dobre z recesji w jakiej była pogrążona w latach 2015-2016, związanej między innymi z sankcjami nałożonymi na nią przez USA i Unię Europejską w związku z polityką Moskwy wobec Ukrainy.

Czytaj także: Gospodarka Białorusi po dwóch latach zaczęła rosnąć

rbc.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz