Naftowy potentat zapowiada znaczne cięcia zatrudnienia

Jeden z największych koncernów naftowych, amerykański ConocoPhillips zapowiedział, że może zwolenić nawet jedną czwartą swoich pracowników.

Rzecznik ConocoPhillips potwierdził w środę przyjęcie planu zwolnień, zaznaczając, że redukcje dotkną od 20 do 25 proc. pracowników na całym świecie, podała agencja informacyjna Associated Press. ConocoPhillips zatrudnia obecnie na całym świecie około 13 tys. osób — co oznacza, że ​​redukcje dotkną od 2,6-3,25 tys. pracowników.

„Zawsze szukamy sposobów na zwiększenie efektywności w zakresie dostępnych zasobów” — rzecznik ConocoPhillips przekazał w pisemnym oświadczeniu, dodając, że firma spodziewa się, że „większość tych redukcji” nastąpi przed końcem 2025 roku.

Prezes ConocoPhillips Ryan Lance powiedział na wcześniej upublicznionym nagraniu wideo, że firma musi mieć „mniej stanowisk”, powołując się jednocześnie na rosnące koszty.

Akcje ConocoPhillips straciły do środowego popołudnia 4 proc. wartości. Obecnie cena akcji spółki z siedzibą w Houston wynosi około 95 dolarów za akcję, co stanowi spadek o prawie 11 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

apnews.com/kresy.pl

Tagi: , ,
forma płatności