Kilkanaście miliardów wyciekło z Polski przez ukraińskich imigrantów

Wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki ujawnił jakie wielkie sumy zarobione w Polsce ukraińscy imigranci wysłali do swojej ojczyzny.

Cichocki występował na XI Forum Europa-Ukraina jakie 13-14 marca odbywało się w Rzeszowie. Deklarację ministra cytuje korespondent portalu Europejska Prawda.

“Jeśli w 2016 roku ukraińscy pracownicy przesłali do domów 8 miliardów złotych, to ostatniego dane naszego banku centralnego pokazują, że w 2013 roku przesłano [na Ukrainę] 13 miliardów złotych – to około 100 miliardów hrywien” – mówił Cichocki. “Oczywiście to nie jest żadna dobroczynność – te pieniądze zarobione przez tych ludzi, ale Polska dała możliwość zarobić te pieniądze” – podkreślił wiceszef polskiej dyplomacji.

Liczba Ukraińców pracujących w Polce gwałtownie wzrosła po Majdanie i wybuchu wojny  w Donbasie. W 2016 roku roku polscy przedsiębiorcy wydali 1,6 miliona oświadczeń o zatrudnieniu obywatela Ukrainy. W 2017 roku liczba Ukraińców pracujących z Polsce sięgnęła 2 milionów. Wraz ze zwiększaniem się liczby imigrantów zwiększa się suma środków finansowych jakie wyciekają z Polski i które będą napędzać popyt i gospodarkę Ukrainy.

eurointegration.com.ua/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply