Kilkanaście miliardów wyciekło z Polski przez ukraińskich imigrantów

Wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki ujawnił jakie wielkie sumy zarobione w Polsce ukraińscy imigranci wysłali do swojej ojczyzny.

Cichocki występował na XI Forum Europa-Ukraina jakie 13-14 marca odbywało się w Rzeszowie. Deklarację ministra cytuje korespondent portalu Europejska Prawda.

„Jeśli w 2016 roku ukraińscy pracownicy przesłali do domów 8 miliardów złotych, to ostatniego dane naszego banku centralnego pokazują, że w 2013 roku przesłano [na Ukrainę] 13 miliardów złotych – to około 100 miliardów hrywien” – mówił Cichocki. „Oczywiście to nie jest żadna dobroczynność – te pieniądze zarobione przez tych ludzi, ale Polska dała możliwość zarobić te pieniądze” – podkreślił wiceszef polskiej dyplomacji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Liczba Ukraińców pracujących w Polce gwałtownie wzrosła po Majdanie i wybuchu wojny  w Donbasie. W 2016 roku roku polscy przedsiębiorcy wydali 1,6 miliona oświadczeń o zatrudnieniu obywatela Ukrainy. W 2017 roku liczba Ukraińców pracujących z Polsce sięgnęła 2 milionów. Wraz ze zwiększaniem się liczby imigrantów zwiększa się suma środków finansowych jakie wyciekają z Polski i które będą napędzać popyt i gospodarkę Ukrainy.

eurointegration.com.ua/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz