Liczba imigrantów, którzy przedostali się do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche od początku tego roku, przekroczyła 25,7 tys. – jest trzykrotnie wyższa niż w całym 2020 roku. Zdaniem brytyjskiej minister spraw wewnętrznych trwa „globalny kryzys migracyjny” – podkreśla francuski portal marseillenews.net.

Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że w minioną sobotę przechwycono lub uratowano 886 migrantów, którzy płynęli na 28 łodziach kanałem La Manche. Francuskie służby interweniowały 14 razy, uniemożliwiając dotarcie do Wielkiej Brytanii kolejnym 466 osobom. Liczba imigrantów, którzy przedostali się do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche od początku 2021 roku, przekroczyła 25,7 tys. Jest trzykrotnie wyższa niż w całym roku 2020 – podał Daily Mail w poniedziałek.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4161.49 PLN    (18.91%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Brytyjski rząd wielokrotnie zapowiadał podjęcie bardziej zdecydowanych działań w celu zatrzymania fali nielegalnych imigrantów. Zdaniem opinii publicznej efekty nie są jednak widoczne.

Zobacz także: Nielegalny imigrant, który dostał azyl w Wielkiej Brytanii sam zajął się przemytem ludzi

Rośnie również presja na premiera Borisa Johnsona, który został ostrzeżony przez wysokich rangą torysów, że pogłębiający się kryzys może zainspirować powstanie partii w stylu UKIP. Kładłaby ona szczególny nacisk na kwestię sprzeciwu wobec imigracji – zwraca uwagę Daily Mail.

Z kolei minister spraw wewnętrznych Priti Patel powiedziała brytyjskim parlamentarzystom, że trwa „globalny kryzys migracyjny”. Podkreśliła, że liczba nielegalnych migrantów opuszczających Francję jest „nie do przyjęcia” .

Wielka Brytania zawarła w lipcu bieżącego roku umowę z Francją. Przewiduje ona, że francuskie władze, w zamian za pomoc finansową, będą skuteczniej powstrzymywały nielegalnych imigrantów przed podejmowaniem prób przedostania się na drugą stronę kanału La Manche. Zdaniem brytyjskiego rządu, Francja nie robi tyle, ile powinna.

Brytyjskie władze przekazały, że Francja zatrzymała po swojej stronie ponad 20 tys. migrantów. Rekordowe liczby nielegalnych imigrantów usiłujących przedostać się kanałem La Manche z Francji do Wielkiej Brytanii, były widoczne już w lipcu i sierpniu bieżącego roku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w lipcu br. rząd Wielkiej Brytanii przedstawił zapowiadany projekt ustawy o obywatelstwie i granicach. Przewidziano w nim zwiększenie kar za nielegalne przedostanie się do tego kraju. Świadome przybycie do Wielkiej Brytanii bez zezwolenia stanie się przestępstwem zagrożonym karą od sześciu miesięcy do czterech lat pozbawienia wolności. Dożywocie będzie groziło z kolei osobom, które przemycają ludzi. Projekt zapewnia też straży granicznej dodatkowe uprawnienia w zatrzymywaniu nielegalnych imigrantów.

dailymail.co.uk / marseillenews.net / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz