Były dowódca GROM-u skomentował korespondencję między prezydentem a ministrem obrony.

Jeżeli prezydent i minister obrony narodowej przechodzą na poziom korespondencji, to pokazuje to, że w zwykłych rozmowach trudno się było porozumieć czy wyegzekwować jakieś normalne funkcjonowanie– powiedział gen. Polko.Według generała, sprawa obsadzania ataszatów, na co miał zwrócić uwagę Duda w liście do Macierewicza, nie jest obecnie kluczową sprawą dla obronności.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Andrzej Duda napisał dwa listy do Antoniego Macierewicza

Polko zauważył też – W tym liście nie ma nawet słowa o tym, że odchodzi kluczowa kadra dowódcza, o tym, co naprawdę uderza w polską armię i w morale żołnierzy. Nie ma tam również słowa o „parasolkowaniu”, Misiewiczu i jakichś bezprawnych meldunkach.

kresy.pl / rmf24.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. cyna :

    Zastanawiająca ostatnio jest ta nadaktywność generała w diagnozowaniu poczynań rządu, cierpi na tym wizerunek jaki generał zbudował sobie przez lata. Jako żołnierz powinien być apolityczny a o apolityczności powinno świadczyć brak komentarzy na temat polityki. Czyżby generał obawiał się że młodsi i ambitniejsi go przegonią i dlatego tak krytykuje zmiany w armii czy może chodzi o aspiracje bycia kimś więcej niż jest obecnie. Może być też tak że generał ma jakieś powiązania i zobowiązania wobec minionego systemu i dlatego tak aktywnie uczestniczy w panelu dezinformacyjnym.

  2. mop :

    ZNALEZIONE W SIECI… Szanowny Antoni, Z pewną nieśmiałością zwracam się do ciebie z gorącą prośbą. Czy zechciałbyś może w przerwach pomiędzy kolejnymi atakami szału poświecić mi chwile i odpisać, co tam w tym naszym wojsku się dzieje. Bo w gazetach piszą, że źle? Że coś z generałami nie tak, że helikopterów nie ma, że pieniądze zamiast na armię idą na jakiś weekendowych chłopców, co się bawią w żołnierzy, ze nie ma żadnych planów? Ja tu na nartach nie zawsze mam dostęp do mediów a z prasy to tylko Gość Niedzielny dociera. Oczekuję z nadzieją na odpowiedź. Twój Andrzej…