Frasyniuk znieważył żołnierzy. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała akt oskarżenia przeciwko Władysławowi Frasyniukowi – poinformowano w poniedziałkowym komunikacie. Chodzi o jego sierpniowe słowa na antenie TVN24, które znieważały żołnierzy Wojska Polskiego broniących polskiej granicy. Frasyniukowi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Aleksandra Skrzyniarz przekazała w poniedziałek PAP, że akt oskarżenia skierowano 23 grudnia do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia. Frasyniuk jest oskarżony o użycie wobec żołnierzy WP słów “znieważających i poniżających ich w opinii publicznej oraz narażających na utratę zaufania potrzebnego dla pełnienia służby”. Frasyniukowi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Zawiadomienie do prokuratury zostało złożone przez szefa MON Mariusza Błaszczaka.

W sierpniu Władysław Frasyniuk na antenie TVN24 kierował inwektywy pod adresem żołnierzy Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Straży Granicznej. „Tak nie postępują żołnierze, śmieci po prostu, to nie są ludzkie zachowania. Trzeba mówić wprost, to antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu, przeciwnie plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice albo dziadkowie” – powiedział. Redakcja TVN 24 wyraziła ubolewanie z powodu braku „stanowczej, krytycznej wobec używanych zwrotów, reakcji ze strony prowadzącego program”.

Zobacz także: Europosłanka KO porównała Straż Graniczną do niemieckich i sowieckich zbrodniarzy

Kryzys na polsko-białoruskiej granicy został sztucznie wywołany przez białoruskie władze.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Według Straży Granicznej w tym roku najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej odnotowano w październiku – 17,5 tysiąca. Drugim w kolejności miesiącem pod tym względem był listopad (8,9 tys.), po nim wrzesień (7,7 tys.) i sierpień (3,5 tys.). W grudniu liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy spadła do 1,4 tys. W sumie w bieżącym roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego dostania się z Białorusi do Polski.

Zobacz także: Atak nielegalnych imigrantów. Cudzoziemcy rzucali kamieniami w polskie służby

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply