Sekretarz stanu do spraw handlu zagranicznego Matthias Fekl powiedział, że rząd we wrześniu opowie się za przerwaniem obecnej rundy negocjacji między Komisją Europejską a USA.

Jego zdaniem, w trwających rozmowach brakuje równowagi. “Amerykanie nic nie dają albo rzucają ochłapy” – powiedział. Opowiedział się za rozpoczęciem negocjacji od zera.

Kilka dni temu wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel wyraził opinię, że negocjacje w sprawie TTIP de facto zakończyły się fiaskiem. Komisja Europejska wyraziła jednak gotowość podpisania porozumienia przed końcem roku.

Eksperci przyznają, że podpisanie umowy doprowadzi do destrukcji takich krajów jak Polska. Zagrożone może być rolnictwo i przemysł.

Prof. Leokadia Oręziak, ekonomista, podkreśla, że na umowie skorzystają wielkie korporacje zza oceanu.

Nie są to interesy społeczeństwa amerykańskiego, ale interesy korporacji amerykańskich. Powiedzmy, że są sprzeczne także z interesami Unii Europejskiej, więc w tym sensie możemy powiedzieć, że nie jest to dla nas korzystne, natomiast powiedzmy, że te kraje tak jak Niemcy, czyli wymieniony przedstawiciel i Francji może próbują coś ugrać, ale może w tym tkwi coś, że chcieliby te negocjacje po prostu zakończyć, bo widzą, jaki jest proces społeczny w Europie. Ja nie mam wielkiego zaufania do polityków, żeby wierzyć, że oni chcą zakończyć te negocjacjeocenia prof. Leokadia Oręziak.

Transatlantyckie partnerstwo handlowe i inwestycyjne, jak oficjalnie nazywana jest przyszła umowa o wolnym handlu między UE a USA, ma doprowadzić do stworzenia największej strefy wolnego handlu na świecie. Docelowo ma wykraczać dużo dalej niż dotychczasowe porozumienia handlowe, polegające jedynie na redukcji stawek celnych.

Czytaj także:

Geopolityczny wymiar TTIP

RIRM/KRESY.PL

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. mop
  mop :

  „99% populacji to owce przeznaczone do strzyżenia w czasie pokoju i na rzeź w czasie wojny. Politycy i biurokraci to owczarki. Właścicielem farmy jest światowa finansjera.” Właścicielem farmy jest światowa finansjera.”“Pozwólcie mi emitować i kontrolować pieniądze kraju, a ja nie dbam o to, kto tworzy jego prawa.” Mayer Amschel Rothschild === Zachodnie media głównego ścieku służące interesom banksterów przedstawiają TTIP jako coś korzystnego i dobrego dla gospodarki i mieszkaćców jewrounijnych baraków. Prawda jest oczywiście dokładnie odwrotna. Bo co z tego, że – jak głosi zachodni medialny matrix – utworzenie strefy wolnego handlu pomiędzy USraelem a jewrounią przyczyni się do ożywienia gospodarki jewrounii nawet o 120 miliardów € a gospodarki USraela o 100 miliardów €? Takimi liczbami zachodnie media próbują przekonać do TTIP mieszkańców unijnych jewrobaraków. Ważniejszą a przemilczaną przez te żydo-media sprawą jest to (przy założeniu, że owe szacunkowe „dane” nie są zawyżone) – do kogo te zyski trafią? Albo pytając inaczej – czy zwykły mieszkaniec dowolnego unijnego jewrobaraku cokolwiek na TTIP zyska? Odpowiedź na to pytanie brzmi – NIE. On tylko i wyłącznie na tym straci – i to nie tylko finansowo.

  Do TTIP ślepo dąży agenturalna banksterska „komisja JEWROKOŁCHOZU”, czyli dyktatorski, wybierany ponad głowami mieszkańców, bez ich wiedzy, woli i zgody rząd (a raczej żont) bilderbergowskiej jewrounii:
  „Stanowisko Komisji JEWROKOŁCHOZU w tej sprawie jest klarowne: TTIP przyczyni się do wzrostu dynamiki gospodarczej i tworzenia nowych miejsc w pracy zarówno w Europie, jak i w USRAELU.”
  TTIPu chce agentka Bilderbergów kancleżyca Merkel: „Niemcy chcą TTIP teraz”.
  http://www.tagesspiegel.de/politik/besuch-bei-jean-claude-juncker-angela-merkel-deutschland-will-ttip-jetzt/11457684.html