Siły rosyjskiej Floty Czarnomorskiej śledzą niszczyciel marynarki wojennej USA Laboon, który wpłynął na Morze Czarne, poinformowało w piątek Centrum Kontroli Obrony Narodowej Rosji.

Jak przekazała w piątek agencja prasowa TASS, Centrum Kontroli Obrony Narodowej Rosji poinformowało, że siły rosyjskiej Floty Czarnomorskiej śledzą niszczyciel marynarki wojennej USA Laboon, który wpłynął na Morze Czarne.

„Siły i zdolności Floty Czarnomorskiej zaczęły śledzić niszczyciel pocisków kierowanych Marynarki Wojennej USA Laboon, który wszedł do Morza Czarnego 11 czerwca 2021 roku” – podało Centrum w oświadczeniu.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4825.41 PLN    (21.93%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Podczas pobytu na Morzu Czarnym Laboon będzie prowadzić operacje bezpieczeństwa morskiego wraz z sojusznikami NATO i partnerami w regionie, koncentrując się na wzmacnianiu stabilności morskiej, połączonej gotowości i zdolności morskiej. Jest to piąty statek Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, który odwiedził Morze Czarne w 2021 roku. Oprócz wizyt statków Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, US Coast Guard Cutter Hamilton opuścił Morze Czarne 14 maja po operacjach z marynarkami wojennymi sojuszników – poinformowała amerykańska marynarka.

„Mężczyźni i kobiety służący na pokładzie USS Laboon czekają na żeglowanie w ślad za statkami przed nami i kontynuowanie zaangażowania naszego narodu w bezpieczeństwo i stabilność na Morzu Czarnym” – powiedział kmdr. Chuck Spivey, dowódca Laboon. „Morze Czarne to ważna droga wodna i jesteśmy gotowi współpracować z naszymi sojusznikami NATO i partnerami w regionie w celu zwiększenia naszej wspólnej gotowości i wymiany najlepszych praktyk w zakresie regionalnego bezpieczeństwa morskiego”.

„Morze Czarne to kluczowa droga wodna dla handlu morskiego i stabilności w całej Europie. Marynarka wojenna USA rutynowo działa na Morzu Czarnym, aby współpracować z sojusznikami i partnerami NATO, w tym Bułgarią, Gruzją, Rumunią, Turcją i Ukrainą. W najlepszym interesie świata jest utrzymanie stabilnego, dobrze prosperującego regionu Morza Czarnego i odstraszanie agresorów, którzy dążą do destabilizacji dla własnych korzyści” – czytamy w komunikacie marynarki.

Kresy.pl/TASS/Navy.mil

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz