Firmy Sikorsky i Boeing, będące własnością Lockheed Martin, zaprezentowały w poniedziałek koncepcję śmigłowca SB-1 Defiant X. Weźmie on udział w zawodach US Army’s Future Long-Range Assault.

Jak poinformował na swojej stronie Lockheed Martin, firmy Sikorsky i Boeing zaprezentowały w poniedziałek koncepcję śmigłowca SB-1 Defiant.

Defiant X ma mieć dwa razy większy zasięg i być dwa razy szybszy niż helikopter Black Hawk, którego ma zastąpić. Obecnie przechodzi testy w cyfrowym środowisku bojowym.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„Jesteśmy gotowi zapewnić niezrównane możliwości wsparte sprawdzonymi technologiami, które naprawdę zmienią dzisiejszą armię, dając możliwości rozwoju i dostosowania się do misji jutra” – powiedział Andy Adams, wiceprezes firmy Sikorsky. „Defiant X zawiera nie tylko manewrowalny, zdolny do przetrwania, śmiercionośny system broni, ale także wykorzystuje zaawansowane możliwości produkcyjne Sikorsky’ego i Boeinga”.

Według firmy, śmigłowiec zapewnia żołnierzom zwiększoną manewrowość i przeżywalność w środowiskach obrony powietrznej o wysokim stopniu zagrożenia, umożliwiając im penetrację obrony wroga przy jednoczesnym zmniejszeniu narażenia na ogień wroga.

„Defiant X został zbudowany specjalnie dla zmodernizowanej armii, która wymaga zwiększonego zasięgu, przeżywalności i śmiertelności” – powiedział Steve Parker, wiceprezes i dyrektor generalny Boeing Vertical Lift. „Ten system broni zapewni żołnierzom niezrównaną przewagę technologiczną i łączność nad przeciwnikami w przestrzeni bitwy obejmującej wiele domen”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Według firmy Defiant X zrewolucjonizuje zdolności wojskowe do wykonywania ataków powietrznych poprzez zmiany w taktyce, technikach, procedurach, szkoleniach i infrastrukturze.

Oczekuje się, że armia opublikuje zapytanie ofertowe dotyczące śmigłowca jeszcze w tym roku, a udzielenie zamówienia spodziewane jest w 2022 roku.

Kresy.pl/Lockheedmartin

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz