W sieci ukazał się trailer filmu dokumentalnego „Ukraine on Fire” Olivera Stone'a.

Film chce zbliżyć się jak najbardziej do prawdziwych przyczyn wybuchu Majdanu na Ukrainie oraz wojny na wschodzie tego kraju. Oliver Stone przeprowadził w tym celu szereg rozmów, m.in. z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, czy z byłym prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem. Wskazuje na pytania, które do tej pory nie znalazły odpowiedzi – kto tak naprawdę strzelał do protestujących na Majdanie?

W rozmowie ze Oliverem Stonem Janukowycz zaznacza, że misją żołnierzy wysłanych przeciwko niemu, nie było pojmanie go, a rozstrzelanie. Dodaje również, że sztab ruchu, który pozbawił go władzy był zlokalizowany w ambasadzie USA.

W filmie eksperci wskazują na skrajny nacjonalizm lub wręcz faszyzm niektórych ukraińskich bojówek i dodają, że to nowy rząd je uzbrajał. Zwracają również uwagę na działania amerykańskiej neokonserwatywnej machiny propagandowej, która z wszystkich sił starała się ustawić przeciwników Majdanu i prezydenta Putina w roli czarnych charakterów, a rewolucjonistów przedstawiać jako bohaterów, niezależnie od tego jakich czynów się dopuszczali.

Trailer filmu:

kresy.pl / youtube.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    kresmen :

    Oliver Stone – ruskim trolem ? No no…
    Szkoda tylko, że nic nie wspomina o udziale żydów w organizowaniu majdanu ! Wiktoria Nuland – jest najlepszym przykładem. Ciekawe, czy Patroszenko zakaże wyświetlania tego filmu na UPAdlinie – tak jak zakazał rosyjskich filmów ! U nas w imię solidarności z banderowcami pewnie też będzie zakazany !