Premier Słowacji Robert Fico w wywiadzie radiowym zasugerował perspektywę dążenia do pojednania z Rosją po wojnie. Fico wyraził zaniepokojenie faktem, że członkostwo Ukrainy w NATO może wywołać konflikt globalny, podkreślając chęć prowadzenia kompleksowej polityki zagranicznej.

W sobotnim wywiadzie w programie Sobotnie Dialogi, premier Słowacji Robert Fico zasugerował perspektywę dążenia do pojednania z Rosją po wojnie. Fico wyraził zaniepokojenie faktem, że członkostwo Ukrainy w NATO może wywołać konflikt globalny, podkreślając chęć prowadzenia kompleksowej polityki zagranicznej.

“W następstwie konfliktu istnieje duże zainteresowanie przywróceniem normalności w stosunkach z Moskwą” – zauważył Fico, podkreślając zaangażowanie we współpracę z narodami na całym świecie.

“Chcę prowadzić politykę dobrych, przyjaznych stosunków ze wszystkimi, którzy są zainteresowani taką polityką” – podkreślił Fico.

Fico wyraził także swoje stanowisko wobec akcesji Ukrainy do NATO, zapowiadając, że będzie lobbował przeciwko niej. “Członkostwo Ukrainy w NATO jest dobre tylko dla III wojny światowej. Nam wystarczy niepodległa Ukraina” – zapewnił.

Premier Słowacji poinformował wcześniej na wspólnej konferencji prasowej z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem na Słowacji, że jego kraj chce szybkiego członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej.

Fico zapewnił, że Słowacja wspiera ambicje Ukrainy związane z członkostwem w UE. “To nie jest spekulacja. To absolutne pełne wsparcie” – powiedział.

“Nie jesteśmy krajem, który będzie Wam utrudniał drogę. Wręcz przeciwnie, chcemy pomóc, podzielić się z Wami naszym doświadczeniem w negocjacjach akcesyjnych” – dodał Fico.

Zapewnił, że Słowacja pragnie, aby Ukraina szybko została członkiem Unii Europejskiej, bo „to jest gwarancja perspektyw kraju, rozwoju kraju i pokojowego rozwoju”.

“Trzymamy za Was kciuki” – zapewnił Robert Fico.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply