Brytyjski eurodeputowany i były lider UKIP Nigel Farage ostro skomentował wystąpienie szefa KE, Jean Claude Junckera.

Podczas debaty w Parlamencie Europejskim Nigel Farage, brytyjski eurodeputowany i były lider UKIP, w mocnych słowach odniósł się do wcześniejszego wystąpienia szefa Komisji Europejskiej, Jean Claude Junckera.

– Panie Juncer, to było jedno z najbardziej uczciwych i niepokojących wystąpień, jakie słyszałem w tej izbie – powiedział Farage. Zaznaczył, że jego zdaniem przekaz szefa KE jest jasny – z powodu Brexitu konieczne są zmiany w UE:

– Ma być jeden, silny prezydent całej Unii Europejskiej, unijny minister finansów, który będzie interweniował, gdy tylko uzna to za konieczne, silniejsza europejska armia w zmilitaryzowanej UE – możliwe, że z bardzie agresywną polityką zagraniczną. Więcej Europy w każdą stronę, a wszystko to bez przyzwolenia ze strony ludzi.

Tę informację dostarczył portal Kresy.pl.
Wspieraj rzetelne dziennikarstwo.

Farage wspomniał też o paneuropejskich listach wyborczych, finansowanych przez UE, które miałyby zostać skonstruowane w taki sposób, by wyeliminować z eurowyborów „ekstremistów”, czyli eurosceptyczną opozycję. Jego zdaniem to praktyki rodem z dawnych reżimów totalitarnych.

– W rzeczy samej, sposób, w jaki traktujesz Węgry i Polskę już teraz musi przypominać im życie pod rządami sowietów, komunistów. Mówiąc im, jak mają rządzić swoimi własnymi krajami – powiedział polityk

– Jedyne co mogą powiedzieć: Bogu dzięki, że wychodzimy [z UE]! – kontynuował Farage. Zaznaczył, że Juncker niczego nie nauczył się po Brexicie. Jak powiedział, gdyby UE bardziej elastycznie podchodziła do kwestii brytyjskiej polityki imigracyjnej, Brexitu by nie było. Zdaniem Farage’a, UE dalej zdąża w stronę rosnącej centralizacji i ograniczania demokracji.

Podczas swojego wcześniejszego wystąpienia, Juncker mówił m.in., że Europejski Fundusz Walutowy musi mieć korzenie w Unii Europejskiej. – Potrzebujemy europejskiego ministra gospodarki i finansów, ministra promującego reformę strukturalną w naszych państwach członkowskich – tłumaczył szef KE. Opowiedział się również za połączeniem funkcji szefów KE i Rady Europejskiej.

Przeczytaj także: Niemiecki dziennik nawołuje Merkel i Junckera do obalenia polskiego rządu

Farage zamieści nagranie swojego wystąpienia na Twitterze:

Twitter.com / Kresy.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz