Jak informuje w czwartek Agencja Prasowa Reuters, Facebook poinformował o usuwaniu materiałów wyborczych Donalda Trumpa, które przypominają oficjalne dokumenty urzędu prezydenta USA. Ma być to niezgodne z przepisami portalu.

Według oddziału Agencji Reutersa, który mieści się w San Francisco, facebook będzie usuwał materiały wyborcze kampanii reelekcyjnej Donalda Trumpa. Mają one wprowadzać w błąd użytkowników serwisu, a za pomocą wielu odnośników przenosić do strony z prośbą o przekazanie środków finansowych na kampanię.

“To badanie jest KLUCZOWE dla naszego zespołu w 2020 roku. Potrzebujemy pomocy Amerykańskich Patriotów jak TY, odpowiedz na pytania, abyśmy mogli stworzyć strategię dla TWOJEGO STANU. Twój udział w wysiłku narodu dostarczy nam szczegółowych informacji, których potrzebujemy dla TWOJEGO OKRĘGU WYBORCZEGO” – można przeczytać w jednej z reklam.

Rzecznik prasowy Facebooka przekazał w oświadczeniu: “Mamy procedury dotyczące zabezpieczenia się przed wprowadzeniem użytkowników w błąd. W tym przypadku po prostu będziemy świadkami skorzystania z nich.

Jak informowaliśmy, z wyścigu o fotel prezydenta zrezygnowała Elizabeth Warren co oznacza, że w boju o nominację Demokratów liczą się już tylko Joe Biden i Bernie Sanders. Pierwszy z nich zgromadził dotychczas 596 delegatów a drugi 531. Kandydaci, którzy pozostali na placu boju, nie zdobyli żadnych delegatów, bądź mają tylko jednego, jak Tulsi Gabbard. Do zdobycia nominacji potrzeba 1991 głosów delegatów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wycofując się Warren nie poparła żadnego z pozostałych kandydatów. Według AP powołującej się na osoby z jej otoczenia, Warren wciąż zastanawia się, na kogo przerzucić swoje poparcie.

Jak pisze AP, Elizabeth Warren przystępując do kampanii miała wszelkie widoki na końcowy sukces. Sprzyjały jej sondaże, sukcesy w gromadzeniu funduszy na kampanię oraz poparcie działaczy w terenie. Nie przełożyło się to jednak na wyniki w prawyborach. Poparcie sondażowe zaczęło jej spadać po serii debat, w których wielokrotnie odmawiała odpowiedzi na bezpośrednie pytania dotyczące tego, czy podniesie podatki klasie średniej, aby zapłacić za proponowany przez nią oraz przez Sandersa program opieki medycznej Medicare for All. Gdy wycofała pełne poparcie dla tego programu, było już za późno. Ponadto Biden i inni kandydaci wykorzystali to zarzucając jej zmienność poglądów.

Warren nie zdołała wygrać prawyborów w żadnym ze stanów. Przegrała nawet w swoim Massachusetts, gdzie uplasowała się za Bidenem i Sandersem. „Cóż, teraz może po prostu usiąść sobie z mężem i napić się przyjemnego, zimnego piwa” – skomentował jej przegraną podczas Superwtorku Donald Trump, który nazywa Warren “Pocahontas” z powodu jej indiańskich korzeni.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply