Jacek Saryusz-Wolski postulował wysyłanie broni Ukrainie w czasie panelu Wrocławskiego Forum Globalnego – jak relacjonuje Radio Svaboda.

„Mińsk umarł – trzeba rozważyć wariant zbrojenia ukraińskiej armii” powiedział w czasie dyskusji Saryusz-Wolski odnosząc się do rozejmowych porozumień mińskich. Polityk ten jest trzecią kadencję z rzędu deputowanym Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej. Jest także dobrze umocowany na zapleczu anlitycznym i opiniotwórczym – jest dyrektorem Instytutu Unii Europejskiej w Collegium Civitas, przewodniczącym Centrum Europejskiego Natolin i Fundacji Kolegium Europejskie, członkiem Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego, wykładowcą Collegium Civitas w Warszawie i zastępcą przewodniczącego Rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

O „aktywnym wsparciu” Mołdawii, Gruzji i Ukrainy w „modernizacji” ich sił zbrojnych wspominał także minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Z kolei minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna powiedział, że czeka na dzień w którym Ukraina przystąpi do Unii Europejskiej na zasadach pełnego członkostwa”.

svaboda.org/kresy.pl

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz