Serwis correctiv.org, zajmujący się dopingiem w piłce nożnej wysłał w związku z tym faktem pytania do ukraińskiego związku piłkarskiego, ale pozostały one bez wypowiedzi.

W pokojach hotelowych jakie zajmowali Ukraińscy piłkarze znaleziono mnóstwo leków i strzykawek. Wprawdzie odkryte preparaty nie znajdują się na liście zakazanych środków dopingujących, to jednak lekarze ostrzegają przed licznymi skutkami ubocznymi ich stosowania. Oprócz leków i strzykawek znaleziono również kapitańską opaskę „Not to racism – Respect”.

Zidentyfikowano sześć różnych preparatów przeciwbólowych i przeciwzapalanych. Stosowanie leków dożylnie nie jest zakazane w piłce nożnej, ale taki zakaz istnieje w np. kolarstwie. Nazwy leków zapisane były cyrylicą w językach rosyjskim i ukraińskim. Oprócz substancji przeciwbólowych znajdowały się tam również leki antyalergiczne, które mogą być używane jako środki uspokajające i nasenne. Znaleziono również glukozę do podoawania dożylnego. Mogą być one stosowane w ilości nie większej niż 50 ml.

Serwis correctiv.org w związku z znaleziskiem wysłał pytania do piłkarskiego związku na Ukrainie, ale nie otrzymał odpowiedzi. Podobnie na listy zareagowały Ukraińska Agencja Antydopingowa, Światowa Agencja Antydopingowea i UEFA.

kresy.pl / onet.pl / twitter.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz