Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zareagował na nieoficjalne informacje o rozważaniu przez Donalda Trumapa uznania Jerozolimy za stolicę Izraela i przeniesienia tam w przyszłości amerykańskiej ambasady.

Jak powiedział Erdogan w tureckim parlamencie: „Panie Trump, Jerozolima jest czerwoną linią dla muzułmanów. Będziemy toczyć tę walkę z determinacją aż do samego końca. I może to doprowadzić do zerwania naszych stosunków dyplomatycznych z Izraelem”.

Wcześniej prezydent Francji Emmanuel Macron uznał, że kwestia statusu Jerozolimy powinna być częścią rozmów pokojowych między Izraelem a Palestyńczykami.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Również minister spraw zagranicznych Jordanii ostrzegał wczoraj przed przeniesieniem ambasady USA do Jerozolimy.

Prezydent Donald Trump obiecał w trakcie kampanii wyborczej, że przeniesie amerykańską placówkę do Jerozolimy. Wielu obserwatorów zwraca uwagę na fakt, że jest to żądanie nie tylko tzw. chrześcijańskich syjonistów z USA, o ewangelikalnej prowieniencji, lecz również izraelskiego rządu Binjamina Netanjahu i izraelskich nacjonalistów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Russiagate czy Israelgate? Jaka była rola Kushnera?

Kresy.pl / Rzeczpospolita
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz