Eksplozje w Biełgorodzie. Tass: z Ukrainy ostrzelano obóz wojskowy [+VIDEO]

Gubernator Biełgorodu podał, że według nieoficjalnych informacji wybuchł pożar w składzie amunicji. Agencja Tass informuje, że ze strony ukraińskiej ostrzelano tymczasowy obóz wojskowy.

Jak podała rosyjska agencja Tass, we wtorek późnym wieczorem doszło do eksplozji w pobliżu wsi Krasnyj Oktiabr, na obszarze obwodu biełgorodzkiego, około 30 km na południowy-zachód od Biełgorodu. Leży ona niedaleko granicy rosyjsko-ukraińskiej. Gubernator obwodu, Wiaczesła Gładkow napisał w serwisie Telegram o odgłosach wybuchów i że „doszło do incydentu” niedaleko wioski. Zaznaczył, że na miejscu jest przewodniczący lokalnych władz, który na bieżąco przekazuje mu informacje. Twierdził, że wśród mieszkańców nie ma ofiar, również zabudowania nie zostały uszkodzone.

W środę rano Gładkow poinformował, że „według niepotwierdzonych informacji, wybuchł pożar w składzie amunicji”. Zapewnił, że sytuacja jest pod kontrolą i dodał, że czeka na oficjalny komunikat rosyjskiego resortu obrony. Później gubernator twierdził jeszcze, że osobiście objechał wieś Krasnyj Oktiabr i jej okolice i zapewnił, że nie ma żadnych strat ani ofiar. Nie podał żadnych dodatkowych szczegółów.

Agencja Tass, powołując się na swoje źródła w służbach ratunkowych, przyczyną eksplozji i pożaru był wybuch po trafieniu pocisku na obszarze tymczasowego obozu wojskowego. Według wstępnych ustaleń, ostrzał przeprowadzono ze strony ukraińskiej.

W sieci pojawiły się też nagrania, mające przedstawiać eksplozję w okolicach Biełgorodu. Na ich podstawie można przypuszczać, że przedstawiają one wybuchy w jakimś składzie amunicji.

Media rosyjskie przypominają w tym kontekście o sytuacjach sprzed tygodnia, gdy obszar obwodu biełgorodzkiego parokrotnie miał stać się celem ostrzału ze strony ukraińskiej. Rosjanie twierdzą, że zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne. Uszkodzonych miało zostać też parędziesiąt domów i samochodów.

Przeczytaj: Rosjanie donoszą o ostrzale ich terytorium

Siły ukraińskie już wcześniej zdolne były ostrzeliwać terytorium Rosji. Ostrzelana została między innymi rosyjska baza lotnicza Millerowo.

Tass / Reuters / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply