Do eksplozji doszło w bazie rosyjskiego lotnictwa morskiego w obwodzie pskowskim, w wyniku której zniszczeniu uległy dwa śmigłowce bojowe Ka-52. W sieci pojawiło się nagranie, na którym rzekomy sabotażysta podkłada ładunki wybuchowe w śmigłowcach.

Jak przekazał w poniedziałek portal Babel, rosyjskie środki masowego przekazu informowały o eksplozji na lotnisku w obwodzie pskowskim, w wyniku której dwa śmigłowce szturmowe Ka-52 zostały zniszczone, a dwa kolejne zostały poważnie uszkodzone.

Nieco później w sieci ukazał się minutowy film, który rzekomo przedstawia sabotaż. Sabotażyści mieli zniszczyć dwa Ka-52, a dwa kolejne zostały poważnie uszkodzone Krótkie wideo przedstawia mężczyznę kucającego obok rosyjskiego Ka-52, przygotowującego coś, co wydaje się być bombą składającą się z detonatora z zapalnikiem.

Zobacz też: Rosyjski Ka-52 zestrzelony pod Kijowem [+VIDEO]

Do incydentu doszło na lotnisku w pobliżu granicy rosyjsko-łotewskiej 30 października około godziny 22:00. Media donosiły, że doszło do kilku eksplozji. Resztki kadłuba maszyny były rozrzucone na około 200 metrów.

Główna Dyrekcja Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy potwierdziła zniszczenie dwóch helikopterów i „wyłączenie” dwóch kolejnych.

Źródła wywiadu podają, że personel jednostki wojskowej został zaalarmowany, a w samej jednostce „trwają działania śledcze”. Wyjaśniane są szczegóły incydentu i liczba ofiar.

Zobacz też: Media: Rosjanie wykorzystują francuskie uzbrojenie na Ukrainie [+VIDEO/+FOTO]

Kresy.pl/Babel

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz