Trzech dziennikarzy „Gazety Wyborczej” będzie na stronach internetowych „Die Zeit” informować Niemców na bieżąco o tym, jak w Polsce „powstaje państwo autorytarne”.

„Krok po kroku nowy rząd w Polsce buduje państwo narodowo-prawicowe. Te zmiany będą dokumentować polscy dziennikarze”– napisano na stronie internetowej niemieckiego „Die Zeit”.

Jak informuje niemieckie medium, „Nasi koledzy z liberalnego polskiego dziennika „Gazeta Wyborcza””wyrażają obawy, że w Polsce „może być gorzej niż na Węgrzech rządu Orbana”.Dalej napisano o zmianach w wymiarze sprawiedliwości i w mediach twierdząc, że Polska będzie zmieniała się w szczegółach, które w Niemczech mogą nie być uchwycone, a które mają fundamentalne znaczenie.

„Trzech redaktorów będzie na „Zeit Online” prowadzić blogi na temat rozwoju swojego kraju. Żeby w Niemczech i Europie pojęto, co się dzieje w Polsce”– poinformowano. Wspomniani, dziennikarze to: Paweł Wroński, Roman Imielski oraz Michał Kokot, główny autor tekstów nt. Polski w „Die Zeit”, cytowanych później prze część mediów w Polsce jako opinie mediów niemieckich.

zeit.de

wPolityce.pl / Kresy.pl

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. patriota
  patriota :

  Kolejna hańba dla państwa polskiego. Nie przypominam sobie, aby 3 dziennikarzy „Die Zeit” informowało Polskę jak ich kanclerz stopniowo robi z Niemiec chaotyczny szlam multi-kulti, a jest o czym pisać. Poza tym działania tych pseudo-redaktorzyn są na szkodę Rzeczpospolitej, więc są pospolitymi zdrajcami. To coś zwane gazetą wyborczą powinno być zamknęte, a zdrajcy w trybie przyśpieszonym zlikwidowani.

 2. mopveljerzyjj
  mopveljerzyjj :

  Gdyby PO i PSL przez 8 lat rządów dowiodły, że są dla narodu, gdyby nie zamiatały pod dywan ponad 40 afer, gdyby nie kłamali i poniżali opozycji, gdyby nie kpili z tradycji, kultury, wiary i obyczajów ludności, gdyby nie sprzedali banków i gospodarki pod pretekstem prywatyzacji (w istocie się nachapać łapówkami), gdyby nie napychali kieszeni, gdyby działaczom Solidarności dali taką emeryturę jak Krzywonos, gdyby w czerwcu br. wybrali 3 sędziów TK a nie 5, gdyby realizowali obietnice wyborcze, gdyby w UE dbali o interes Polski, gdyby odrzucili przyjmowanie islamistów – to nie PIS wygrałby wybory. PO i PSL nie dlatego przegrały wybory, że zła kampania była, lecz złe rządzenie przez 8 lat. Naród powiedział dość obłudy i szkodzenia Polsce. Wybrano PIS i Kukiza. PO i PSL nie wyciągnęły wniosków. Nadal judzą, kłamią i podburzają, atakują PIS i Prezydenta. Czyli atakują tych, których wybrała większość! To oznacza, że jesteście przeciw większości, a wołacie brednie o demokracji? Naród to nie półgłówki ani wyznawcy Rydzyka (jak wmawiacie), naród ma swój rozum i nie jest ślepy. Mohery to też Polacy, a nie podludzie jak wołał Tusk i inni tej formacji. Petru i jego świta nawołują do protestów! Jak nadal będziecie judzić, to ta większość złoży petycje do rządu, by was wszystkich wsadzić za kratki – jak kiedyś Piłsudski do Berezy Kartuskiej za działanie na szkodę Polski! Historia pokazała, że miał rację!
  Jeśli media nadal będą kłamać i atakować rząd i Prezydenta, to te media zostaną zamknięte! I nie pomoże wycie w kraju i za granicą, że to zamach! Demokracja będzie, ale nie destrukcja! Wasze wycie, to dla nas dowód, że rząd działa dobrze dla Polski.
  Jeśli UE nie zmądrzeje i nie zamknie drzwi dla islamu, to za 20 lat zniknie Szwecja, Belgia, Dania, Francja, Anglia i Niemcy. Będzie jedno wielkie państwo islamskie i wtedy Polska, Węgry, Słowacja i Czechy będą ostatnią ostoją Europy. Możliwe, że nie będziemy mieli wyjścia i zawrzemy pakt z Rosją, bo NATO będzie islamskie! Islam będzie największym krajem na świecie z wielką armią! Rząd musi myśleć na dzisiaj i na jutro. PO i PSL udowodniła, że to myślenie jest im obce -im liczy się tylko własna korzyść, kasa i bogactwa. Dlatego naród chce zmian! Te zmiany, Polska, wolność dla narodu a nie przepisy i sądy łamiące te zasady, to dbałość o wszystkich a nie tylko najbogatszych, to przede wszystkim rozliczenie afer – niezależnie od poglądu, wiary czy partii. SLD nie weszła do Sejmu, a za 4 lata PO i PSL też nie wejdzie! Nie wejdzie także Nowoczesna, którą dzisiaj lansują media, a która woła o przywileje dla bogatych! Nie wejdzie żadna partia, która krytykuje dzisiaj rząd – rząd, który wybrała większość, Rząd działa i będzie działać na korzyść narodu! Już to widać i wiemy, że ludzie Kaczyńskiego dotrzymują słowa, bo wiedzą co to honor!

 3. patriota
  patriota :

  Wybacz, ale jesteś w błędzie. Gdyby znali pojęcie honoru wyegzekwowaliby szacunek u banderowskiej upainy i szowinistycznej litwy. Nie pozwoliliby, aby dobre imię Rzeczpospolitej było szargane przez byle banderowskiego pomiota, aby pamięć bestialsko pomordowanych Wołynian była stale opluwana, aby Rodacy na żmudzi byli prześladowani, aby upainiec trzymał w lubelskim akademiku broń białą, banderowskie szmaty i zbezczeszczone polskie flagi etc. Mógłbym tak wyliczać do białego rana… Niestety…

 4. mopveljerzyjj
  mopveljerzyjj :

  ,,wolna-polska.pl”: „Polskojezyczne” media przygotowują Polaków do roli mięsa armatniego w razie eskalacji konfliktu na Ukrainie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie skala tego zjawiska. A cenzura w polskiej prasie wygląda dokładnie tak, jak to było w czasach komunizmu. Jednak tym razem zamiast sowieckiej, mamy amerykańską okupację. Nie jest to specjalnie dziwne, ponieważ podano oficjalnie, że 99% „polskiej” prasy jest w rękach jednego niemieckiego wydawnictwa…A z kolei w 2009 roku podano, że cała oświata i mass media niemieckie do 2099 roku są pod kontrola amerykańską…