„Aż duma rozpiera za rodzimy kraj. Wyrżnęliśmy lachów, wyrżniemy i kacapów”; „Co sobie myślą te polskie ścierwa?”; „Dziękuję za rzeź wołyńską. Niski pokłon przed weteranami” – tak młodzi Ukraińcy komentują film „Wołyń”. Materiał na ten temat przygotował dziennikarz Tomasz Maciejczuk, według którego takie poglądy są coraz popularniejsze wśród ukraińskiej młodzieży.

W swoim videoblogu dziennikarz Tomasz Maciejczuk prezentuje komentarze Ukraińców nt. filmu „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Na grupie „Ukraińskij Nastup” założonej na popularnym na Wschodzie portalu społecznościowym VKontaktie, zamieszczono zwiastun filmu, pod którym zamieszczali komentarze Ukraińcy.

– Ukraiński Nastup to grupa satyryczna, coraz bardziej popularna wśród Ukraińców– uważa Maciejczuk w rozmowie z Kresami.pl. Tłumaczy, że obecna tam symbolika została wybrana specjalnie, żeby wyśmiać Rosjan oskarżających Ukraińców o nazizm czy faszyzm.

Wśród komentarzy znalazły się m.in. następujące wypowiedzi, głownie młodych Ukraińców:

– Maksym Tkaczuk: Po prostu Lachy i Ormianie bardziej niż inni lubią krzyczeć o ludobójstwie. Przy czym przyczyną ludobójstw była ich szowinistyczna głupota.

– Zachar Oprisko: Aż duma rozpiera za rodzimy kraj. Wyrżnęliśmy lachów, wyrżniemy i kacapów (133 polubienia posta).

– Maksym Tkaczuk: A kto ponosi winę za to, że AK napadała na ukraińskie wioski na Wołyniu, tylko dlatego, że Ukraińcy nie popierali i nie pomagali AK, lecz pomagali UPA. No i za te napaści Polacy otrzymali odpowiedź.

– Ołeksandr Kuzik: Co sobie myślą te polskie ścierwa?

– Wołodymyr Tokar: Polacy doigrają się wreszcie z tymi swoimi urazami historycznymi.

– Igor Mazjejka: Dziękuję za rzeź wołyńską. Niski pokłon przed weteranami. Bez nich, nie byłoby tego arcydzieła.

– Wład Sołowiow: Takie filmy są nam na rękę. Na Ukrainie bardzo dużo ludzi wierzy w to, że pszeki (pogardliwe określenie Polaków – red.) to nasi bracia. Takie filmy otwierają Ukraińcom oczy.

– Larissa Nołnemna: Niech lepiej nagrają film o operacji „Wisła”. (…) o tym, jak AK paliła całe wsie i mordowała Ukraińców.

– Igor Ejsmont: Czy tylko ja odczuwam dumę, że daliśmy w mordę tym sukinsynom, którzy tak długo się nad nami znęcali?

– Z mojego doświadczenia rozmów z Ukraińcami mogę stwierdzić, że poglądy przedstawione w komentarzach są coraz bardziej popularne– mówi Kresom.pl Maciejczuk. – Problem polega na tym, że dla zwykłego Polaka takie wypowiedzi pachną niesamowitym radykalizmem i staramy sie nie wierzyć, że takie poglądy mogą być na Ukrainie mainstreamem np. wśród młodzieży. Niestety, mogą i stają sie poglądami dominującymi.

Zaznacza, że rozwojowi takich postaw sprzyja ukraiński IPN, w tym jego szef, znany negacjonista wołyński, Wołodymyr Wiatrowycz. – To oni m.in. lansują tezę, że rzeź wołyńska była częścią walki narodowowyzwoleńczej, walki z kolonizatorami, częścią wojny polsko-ukraińskiej.

ZOBACZ:Ukraiński historyk: Zabijanie Polaków to walka z kolonializmem [+VIDEO]

Przeczytaj więcej:

Wiatrowycz krytykuje wypowiedź prezydenta Izraela. „Powtórzył sowiecki mit”

Wiatrowycz w „Foreign Policy”: oskarżanie OUN-UPA o „czystki etniczne” to sowiecka propaganda

Szef ukraińskiego IPN-u spreparował dowód mający świadczyć o symetryczności zbrodni Polaków i Ukraińców

Wiatrowycz o Wołyniu: zbrodnie były symetryczne

Dziennikarz zaznacza, że opublikowany przez niego materiał nie ma na celu wzbudzania niechęci do Ukraińców, ale pokazanie, że wśród ukraińskiej młodzieży narasta pewne niepokojące zjawisko:

– Możemy oczywiście przymykać na to oczy, tak samo jak przymykaliśmy oczy na banderyzm na Majdanie i zaraz po nim. Przyznam się, że byłem wśród tych, którzy przymykali oczy na negatywne zjawiska ideologiczne na Majdanie. Przyznam się również, że to był błąd. Nie możemy podobnych błędów powtarzać w nieskończoność.

Na nagraniu poniżej całość materiału:

Kresy.pl / youtube.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

76 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  sylwia :

  Nazwiska ukraińskich komentatorów pochwalających ludobójstwo polskiej ludności w Małopolsce Wschodnie winny by wpisane przez MSW i polskie służby specjalne na listę ludzi, którzy nigdy nie dostaną Karty Polaka i wizy wjazdowej do Polski. Dorasta pokolenie młodych Ukraińców, którzy pochwalają potworne ukraińskie ludobójstwo Polaków, Żydów, Węgrów i Rosjan. Wskutek zdradzieckiej polityki polskojęzycznego warszawskiego rządu zalewają nasz kraj i ochoczo powtórzą zbrodnie swych ojców w Polsce. Zorganizują zamachy terrorystyczne, morderstwa polskich urzędników, dzieci w szkołach i przedszkolach, wybuchy i sabotaż elektrowni, gazowni, kolei i autobusów. Ukraińcy to historyczni śmiertelni wrogowe Polaków. Albo my ich albo oni nas.

 2. Avatar
  gan :

  Historia magistra vitae est a kto jej nie zna, temu na pohybel. Wtedy Polacy byli rozbrojeni i policja ukraińska, która kolaborowała z Niemcami mogła bezkarnie mordować. Dziś Ukraińcy dostaliby sumienny wpierdol. Dlatego lepiej, gdyby jednak poświęcili chwilę czy dwie na zajrzenie do podręczników historii…

 3. Avatar
  vis :

  Tych ukrów, którzy dziękują za ludobójstwo wołyńskie pragnę poinformować, ze dziękuję prezydentowi Putinowi za to, że rozpętał wojnę banderowsko-bolszewicką. Mam nadzieję, że będzie tak długo trwała, aż zdechną wszystkie ścierwa banderowskie. I niech was ruscy mordują, rozjeżdżają gąsienicami czołgów i palą żywcem. Bądźcie przeklęci na wieki. Niech zginie ukraina i rosja
  Niech żyje NAJJAŚNIEJSZA RZECZYPOSPOLITA!!!

  • Avatar
   sylwia :

   Panie ViS: jest sprzeczność w życzeniu Rosji i Ukrainie żeby obie zginęły bo wtedy nie będzie komu rozjeżdżać banderowców czołgami. Również to Ukraina czci krwawego Banderę a nie Rosja, to Ukraina ma roszczenia terytorialne i finansowowe wobec Polski a nie Rosja. Można się zgodzić, że jedynymi sprzymierzeńcami Polski w walce z banderowską Ukrainą mogą być Rosja, Czechy i Węgry.

  • upadlina
   upadlina :

   jak idioto możesz pochwalać Rosję za to, że niszczy z banderyzm i jednocześnie życzyć jej „śmierci”??……..Jesteś schizofrenikiem ZWISIE??……..Żyć śmierci kretynie tym, którzy sponsorują nazizm i banderyzm na upadlinie, czyli szwabom i uSSmańom !!……….A te swoje fałszywe okrzyki patriotyczne wsadź se w dupę!!………To po drugiej stronie ZWISU !!

    • upadlina
     upadlina :

     polskim wrogiem algirdaitis jest też twoja litwa i jest ona o wiele bardziej anty-polska, niż Rosja !!……Różni się od upadliny tylko tym, że jest zbyt mała, aby zagrozić Polsce!!…..Ja życzę i banderowskiej upadlinie i litwie, żeby się wykrwawiały!!…….Natomiast dziś Rosja na pewno nie jest wrogiem Polski, a właśnie sojusznikiem przeciw nazi-upadlinie !!……..O litwie nawet nie wspominam, bo – jak zaznaczyłem – w swojej anty-polskości jest za mała, aby zagrozić Polsce !!………Wylecz się z rusofobii, to możesz w końcu zobaczysz rzeczywistość, a nie swoje imaginacje!!……..Największym jednak problemem jest żydo-uSSmania, bo to ona sponsoruje banderowskiego potwora na upadlinie !!

     • Avatar
      algirdaitis :

      Wania UPAdlina, wiemy skad jestes. Wiemy, jak Moskale w 1655 roku zniszczyly Wilno. Zamek dolny, ktory zaczela budowac krolowa Bona a krol Zygmunt August wykanczal dopiero niedawmo zostal odrestaurowany. Niszczyliscie zarowno Polske jak i Litwe (wliczam tu tez Bialorus). Moskale zawsze z nami w kulki grali i beda grali. Ja Wam tak samo nie wierze jak tym banderowcom. Przed II WS tez od Was takie teksty szly ZSRR nie jest wrogiem Polski ipt. I wiemy jak to sie skonczylo. Mamy teraz wspolny interes przeciwko banderowcom i to jest wszystko. Bierzcie sobie ten Krym, Donbas a nawet Odesse, nie zaluje tego Wam. To Wasze tereny (Choc tereny wokol Odessy wlaczyl do WKL swego czasu Witold). Ale to wszystko. Ani kroku dalej. Granica Waszego panstwa moskalskiego sa dawne granice litewsko-polskiej Rzeczypospolitej. A wiec z Ukraina jeszcze z Poltawa i Dniepropietrowskiem (dawniej Kudak). Ani wazcie sie te granice przekraczac. Nikt tam Was nie chce, ani na Ukrainie ani na Bialorusi ani na Litwie ani w Polsce. Ty ponial Waniusza chto ja skazal? Nikt Was wczesniej nie chcial u nas i nadal nie chce. Wtedy mozemy byc przyjaciolmi, robic biznes, wspolnie zwalczac banderowcow itp. Tylko nie probujcie znow grac w kulki z nami. Bo jesli wejdziecie dalej, to juz zywi nie wyjdziecie.
      P.S. Tak na marginesie Smolensk powinniescie oddac Bialorusi, bo to etnicznie bialoruski teren.

     • upadlina
      upadlina :

      ale się szaulisowski litwus zajeżył??…….hehehehe!!………..Trafiłem cie litwusie w czuły punkt!!………To, żeby widzieć tępy litwusie, iż twój maleńki litewski grajdołek jest wrogi Polsce nie trzeba być Rosjaninem!!……..Wiem, że cie to boli szaulisowski trollu, ale taka jest prawda!!…….Dla Polski najlepszym rozwiązaniem jest wykrwawianie się nazi-upadliny i ewentualnie wrogiej Polsce litwy, która jednak ze względu na swoją karłowatość Polsce nie zagraża, ale nawet upadek takiego wypierdka, jak twój litewski grajdół, też byłby Polsce na rękę !!………..PS: Mówisz do Rosjan, że żywi by nie wyszli, gdyby zaatakowali twoje litewskie mocarstwo??…………..Powiem tylko tyle: Buhahahahahahahahahahahahaha!!……………I skończ przygłupie litewski ględzić o czasach sprzed setek lat!!………niedługo zaczniesz pier**lić o czasach dinozaurów i o tym , jaka wtedy litwa była wielka, hehehehe!!

     • Avatar
      algirdaitis :

      Ty w obshche durnoj i tupoj. Pisalem o nie przekraczaniu dawnych granic Rzeczypospolitej, a konkretnie od strony Ukrainy. Poltawa i Dniepropietrowsk to nie Wasze i nie macie juz tam prawa wchodzic. Z sama Litwa sobie oczywiscie poradzicie, wiec tak jak wczesniej przed wiekami Polska bedzie musiala bronic litewskich terenow przed Wami. Wiec jeszcze raz. Krym, Donieck, Charkow, Odessa, to Wasze. Bylbym sklonny ich bronic, ale jesli Ukraincy tacy durni, ze sobie bandere i upa za bohaterow wzieli, to niech maja swoja kare za ta glupote. Z drugiej strony to po prawdzie tez nie ich tereny. I niech one wracaja do Rosji. Ale dalej ani kroku. Ani kroku na Bialorus, Litwe czy Ukraine. Rozumiesz to moskalski gnomie? Lwow co prawda polskie miasto, ale jaki syf tam Ukraincy zrobili, to niech sobie w tym syfie juz siedza. Polska obejdzie sie bez Lwowa. Wiec jesli posuniecie sie dalej, np. na Poltawe, bedziecie miec nie tylko do czynienia z Litwa, Ukraina ale tez i z Polska. A z tego bez szwanku juz nie wyjdziecie.

      Co do szaulisow, to oni nie sa tam narodowymi bohaterami tak jak banderowcy na Ukrainie. Tak jak na Ukrainie nie kazdy jest banderowcem, tak na Litwie nie kazdy jest szaulisem. Poza tym pod Wilnem, w Ponarach jest miejsce upamietnienia tej zbrodni, czego nie ma na Ukrainie. Rozumiesz ta roznice moskalski trollu? Co do mnie, jeszcze raz dla przypomnienia. U mnie w rodzinie wsrod przodkow byli obok baltyckich Litwinow tez bialoruscy Litwini. I ci bialoruscy Litwini byli w wiekszosci. Bialorus to byla kiedys Litwa. Ale obojetnie czy litewscy Litwini czy bialoruscy Litwini, byli w rodzinie tez Polacy. I obojetnie, ktora galaz rodziny, u wszystkich przetrwalo przywiazanie do Polski, do jej jezyka i do jej kultrury. I czy oni sa na Bialorusi czy na Litwie maja swiadomosc o tradycji Wielkiego Ksiestwa Litewskiego i unii z polska Korona. Czy chcesz, czy nie, te narody znajda znow wspolny jezyk, nawet jesli Moskalu myslisz dzis, ze to niemozliwe. W 1988 roku tez sie wydawalo, ze to niemozliwe, ze ZSRR sie rozpadnie. A jednak sie rozpadl. Wiec nigdy nic nie wiadomo. Jedno jest pewne. Moskwa dla Polakow, Litwinow, Bialorusinow i Ukraincow okazala sie wielkim nieszczesciem. Wiec jest oczywista oczywistoscia, ze najlepiej dla nas, gdyby nie tylko nie bylo banderowskiej Ukrainy ale i Moskwy. To najlepszy scenariusz dla tych wszystkich narodow. Wiec daruj sobie wbijanie klina miedzy te narody. Swoja nachalnoscia i obrona Rosji osiagasz odwrotny wynik do zamierzonego.

      P.S. pod jakim nick’iem wystepujesz na tym ukrainskim portalu? Ciekawym jak tam podzegasz Ukraincow przeciwko Polakom?

     • upadlina
      upadlina :

      algirdajtis, cwelu litewski, nie zgrywaj Polaka, bo nawet nie masz polskiej klawiatury!!…….Ze swoim przesłaniem idż szauliski trollu do Rosjan, choć nie licz na wysłuchanie, bo nikt nie będzie słuchał głupiego jak but przedstawiciela karłowatego grajdoła!!……….Co do twoich bredni o „przyjaźni” polsko-litewskiej to wszyscy widzą, jaka ona jest i twoje żałosne bredzenia tego nie zmienią!!………Ja nie bezpodstawnie uważam dziś Rosję za polskiego sojusznika!!…….Są ku temu ważkie podstawy szaulisowski jełopie!!……………Rosja jest dziś na pewno mniej anty-polska, niż banderowska upadlina i karłowata litwa!!……….I to jest fakt, baranie, z którym trudno ci się pogodzić, ale będziesz musiał to przełknąć, litwusie !!

     • Avatar
      algirdaitis :

      baranie jeden. Rosja nigdy nie byla nam przyjacielem i nigdy nie bedzie. Zawsze bedzie grala w kulki. Sami sobie zawdzieczacie to. A my to pamietamy. Pisalem, przed II WS tez gadalscie, ze ZSRR nie jest wrogiem Polski. I co zrobiliscie 17.09.1939? Im wiecej piszesz te banialuki, tym bardziej wszyscy widza, ze jestes moskiewskim trollem, ktory wbija klin miedzy narody dawnej Rzeczypospolitej. I robisz dla swojej Moskwy dokladnie odwrotna robote, bo nawet z przychylnych neutralnych Rosji przysparzasz jej wrogow. Bo Twoj styl pisania przypomina najlepsze okresy sowieckiej wladzy i sowieckiego stylu i sowieckiej propagandy. Pelno w Twoich wypowiedziach chamskiego stylu i manipulacji. Znamy to bardzo dobrze i nam to bardzo dobrze przypominasz. I to jest fakt. Wiec puknij sie w ten swoj pusty moskiewski baniak i splywaj do tej swojej kochanej Moskwie. Nic tu po Tobie.

     • upadlina
      upadlina :

      żydo-ZSRR szauliski trollu to nie Rosja, tak jak Cesarstwo Rzymskie to nie Włochy!!……..Nie bredź !!……..Jacy wszyscy wiedzą, że ja jestem trollem??……….Ci „wszyscy” to ty i kilka banderowskich trolli, śmieszny szaulisie!!………Przestań jełopie żyć przeszłością i bredzić, że coś tam kiedyś było i tak już musi pozostać!!……..Świat idzie do przodu i zostawia przeszłość za sobą, a ty baranie szauliski wciąż żyjesz przeszłością, która nie wróci i „wielką” litwą!!……….Nie ośmieszaj się!!……..Wszyscy to tu wiedzą, że jesteś trollem szauliskim, który na siłę próbuje przekonywać wszystkich, że anty-polska litwa jest Polsce przyjazna!!………Kogo ty próbujesz oszukać??……Nas??……Mało masz artykułów o tej „przyjaźni” litwusów do Polski??…………Ośmieszasz się smętna szaulistowska trollino!!……Spływać to możesz cwelu ty, do swojego karłowatego grajdoła !!

     • Avatar
      algirdaitis :

      No sorry, tak jak Niemcy byli winni, ze dopuscili do wladzy Hitlera, tak samo sa winni Rosjanie, ze dopuscili Lenina, Stalina i tych wszystkich komunistow do wladzy. Zreszta oficjalnie Rosja przyznaje sie do spadkobiercy ZSRR, wiec obecna Rosja jest kontynuatorka ZSRR. Z tego co wiem u Was w Rosji dalej stoja pomniki Lenina, Stalina, Dzierzynskiego i innych komunistycznych mordercow, nieprawdaz? Nie mowil Putin, ze upadek ZSRR to bylo najwieksze nieszczescie dla Rosji? Czy komunisci w Moskwie nie przejeli imperialnej doktryny carow rosyjskich? Czy Putin tego z kolei od tych komunistow nie przejal i nie oglosil ponownego scalania i konsolidacji terenow dawnego ZSRR? Oj, cos Cie za slabo wyszkolili w tej Moskwie czy Petersburgu. Dales sie zdemaskowac, ze jestes moskiewskim trollem. Myslalem, ze jestescie sprytniejsi. Ale sowieckie onuce wylaza Wam z butow. Nie dajecie sobie jednak z tym rady. Jestescie strasznie ograniczeni. Tak ograniczeni, ze przez to ograniczenie nie widzicie, jak bardzo jestescie ograniczeni.

      Wiec koncze komunikacja z Wami, gospadin Wania czy Sasza, bo jestes zdemaskowany i brak mi po prostu czasu na Was. Na koniec powiem, ze ja lubie rosyjski jezyk, rosyjska telewizje, rosyjskie filmy i powiem, ze my nie chcemy juz ponownie zdobywac Moskwy. Zyjcie sobie tam spokojnie. Ale nas tez zostawcie w spokoju. Niech zyje Polska i Litwa a Ukrainie zycze pozbycia sie nazistowskich banderowcow. Tak nawet na zlosc samej Moskwie.

     • upadlina
      upadlina :

      tak??………..to tak samo są winni Polacy, litwini, upaińcy, estończycy, azerowie, ormianie, kazachowie……………..itd!!!!!!!………….Walnij się baranie w ten szaulistowski pusty łeb!!……..Niemcy same wybrały sobie Hitlera do władzy (co można zrozumieć po upokorzeniach, które zafundowali im francuzi i angole po I WŚ), a Rosjanie walczyli przeciw żydo-bolszewii, która jako plan została stworzona przez żydo-aglosaską mafię zachodnią!!……….Rosjanie walczyli z czerwoną żydo-rewolucją, ale ulegli !!……Jak więc może to być ich wina??……Żydo-bolszewia wymordowała kilkadziesiąt milionów Rosjan!!….Nic nie myślisz litwusie!!……..To, co powiedział Putin miało na celu wskazanie problemu, jaki powstał po upadku żydo-ZSRR, który polegał na zniszczeniu równowagi między mocarstwami, co doprowadziło do totalnej hegemonii jednego!!…….I miał racje w tym względzie!!………To, co wyrabiają uSSmany od dekad jest potwierdzeniem tego, co on powiedział !!…….Dziesiątki agresji na inne państwa!!………Putin ogłosił scalanie terenów dawnego ZSRR??……….To chyba w jakichś twoich snach, bo w rzeczywistości nie słyszałem, aby o czymś takim była mowa!!………Znowu bredzisz szauliski trollu !!………….Śmieszy mnie to twoje brzęczenie o mojej rosyjskości !!……..I szaulistowskie i banderowskie trolle w kółko ględzą tę sama śpiewkę!!……….Mimo mordów i zbrodni jakich i jedni i drudzy dopuścili się na Polakach i mimo obecnej anty-polskiej polityki ze strony i upadlińców i szaulisów obydwa rodzaje trolli absolutnie nie dopuszczają do swoich tępych baniaków, że Polacy mogą ich nie darzyć sympatią!!…….Nie, to niemożliwe!!……..Polacy nas kochają!!………To na pewno Ruskie!!……….hehehehehe!!………..Śmieszysz mnie tępa trollino szauliska!!………..
      http://kresy24.pl/ratujmy-polakow-przed-litewskim-przesladowaniem/….
      http://www.ekspedyt.org/redakcja/2016/04/05/48090_trwaja-przesladowania-polakow-na-litwie.html….
      http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1019898,Przesladowanie-Polakow-na-Litwie-Kara-za-dwujezyczne-tablice….
      http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/litwa-przesladuje-polakow-ale-nasze-relacje-sie-nie-zmienia-zapowiada-msz…………………
      Mało ci śmieszna trollino szauliska??……………..Sieć pełna jest tego typu przykładów „przyjaźni” twojego karłowatego grajdoła!!……….Precz!!

     • Avatar
      algirdaitis :

      I jeszczo jedno Waniusha. Wasz carska ochrona (tak jak niemieckie sluzby) kiedys niezle sie napracowala, zeby Litwini mysleli o Polakach jak o wrogach a Polacy o Litwinach tak samo. Ale sa jeszcze mieszance polsko-litewskie zarowno w Polsce jak i na Litwie (plus Bialorus), ktore wspaniale tradycje panstwa polsko-litewskiego pamietaja. Coraz bardziej wraca swiadomosc, ze bycie Litwinem nie zaprzecza bycia Polakiem a bycie Polakiem nie zaprzecza bycia Litwinem.

     • upadlina
      upadlina :

      nawet trollu litewski nie masz polskiej klawiatury, a zgrywasz Polaka!!………..Poczytaj dziesiątki artykułów np. na Kresach.pl, gdzie jasno przedstawia się obecną sytuację Polaków na twoim litewskim grajdole!!……..Jasno z niej wynika, że litwa jest wrogo nastawiona do Polski !!…….I nie bredź tu o tym, że kiedyś było inaczej, bo nie liczy się to, co było kiedyś, ale to, co jest teraz!!……A teraz twój karłowaty grajdół litewski jest wrogo nastawiony do polski i jego – tak jak i upadliny – dezintegracja byłaby Polsce na rękę!!……..PS: Ty trollu szaulisowski jesteś tak samo głupi, jak trolle banderowskie!!…….Myślisz, że my Polacy nie mamy powodów, aby widzieć w was wrogów (pomimo waszego anty-polskiego zachowania) i za wszystkie anty-litewskie i anty-upadlińskie komentarze odpowiadają Rosjanie!!………Wróć na ziemię litwusie!!………O tym, jak anty-polską polityke prowadzi dziś twój karłowaty grajdół wszyscy wiemy i twoja propaganda tego nie zmieni !!

     • Avatar
      algirdaitis :

      Bo jest jak pisalem, krzyczaca wiekszosc zarowno w Polsce i na Litwie opanowala te stosunki. A jest dokladnie na odwrot. To zasluga wlasnie Waszych moskiewskich agentow, zbrodni moskiewskich na Litwie, niemieckich agentow, ze teraz jest na Litwie jak jest. W Polsce to samo robicie. Ilu zescie wywieszali Polakow i Litwinow (plus Bialorusinow), ze brali udzial w powstaniach listopadowym i styczniowym? No powiedz ilu? Co robil Wasz wieszatiel w Wilnie? Jestescie Moskale tak bezczelne jak ci cholerni banderowcy.
      Moze powiesz moskiewski trollu, co zrobiliscie z katedry w Wilnie? W jakies magazyny, sklady to zamieniliscie. Chlew zrobiliscie. Ale zostalo odremontowane i sa dawni wladcy Polski i Litwy. I nie ma zadnej sciemy. Jest jak wol napisane Krol Polski i Wielki Ksiaze Litewski. W dwoch muzeach obok Katedry sa wszystkie portrety wspolnych wladcow Polski i Litwy od Jagielly do Stanislawa Augusta Poniatowskiego. W nowym otwartym muzeum w odbudowanym dolnym zamku jest cala historia opisana. Dokladnie ja przesledzilem. Nie ma zadnych przeklaman, wbrew temu co niektore oszolomy i prasa w Polsce glosza. Zachowuj sie jak czlowiek, to Litwini potraktuja Cie tez jak czlowieka. Jak przyjdziesz jako Wilekorus czy Wielkopolak to oczywiste, ze dostaniesz w zeby. Wiec nie siej tu Waszej moskiewskiej propagandy o polsko-litewskiej nienawisci i o dobrej Rosji. Bo niektorzy moi przodkowie gnili dzieki Wam na Syberii. Po prostu odwal sie od Polski, Litwy i Ukrainy. My sobie sami juz poradzimy.

      Co do klawiatury, fakt, nie mam polskich znakow, a to z tego wzgledu, ze do pracy potrzebuje angielskiego, niemieckiego o wiele bardziej niz polskiego. Ale nie mam tez znakow niemieckich i uzywam zamiast tego ae, oe, ue i ss. I zaden Niemiec, Austriak czy Szwajcar za to sie nie obraza. Wiec spadaj na swoja moskiewska ziemie gnomie moskiewski.

     • upadlina
      upadlina :

      cały czas szaulisowski trollu mylisz żydo-ZSRR z Rosją!!…….To nie to samo!!…….Przestań oszołomie w kółko ględzić o czasach sprzed wieków!!……….Wróć do teraźniejszości, ćwoku szauliski !!…….Na siłę próbujesz udawać – jak banderowskie szmaty – że twój karłowaty grajdół pod uSSmańskim butem jest przyjazny Polsce, ale tak nie jest!!………W sieci masz setki artykułów, które mówią o tej „przyjaźni”!!…….Oczywiście, jak i upadlińcy, twierdzisz, że to przez Rosję!!……..Tak, tak!!…….To Rosja pewnie dziś dyskryminuje Polaków w twoim karłowatym grajdole!!……..Spadaj szauliska rzygowino na swój „przyjacielski” grajdół, bo nikt tu nie da się przekonać takiemu cymbałowi, jak ty !!

     • kojoto
      kojoto :

      Algirdaitis: wreszcie zauważyłeś jak to działa 🙂 napiszesz kilka słów prawdy o moskalikach, a już cie rublowe kurewki wyzywają od „szaulisów”, „banderowców”, „faszystów” i kogo tam chcesz. Wania „UPAdlina” to taki pies łańcuchowy dyżurujący na forum 24/7 (jest jeszcze kilku, nie będę wymieniać bo się pewnie sami zaraz zgłoszą, żeby „uwiarygodnić” „szanowną panią Sylwunię”) – a Wania „Sylwia” to taki „oficier” prowadzący co to nadaje bieg rożnym dyskusjom przez wklejanie tekstów z internetu, czasem prawdziwych i wartościowych, a czasem wrednych antypolskich bredni, ale zdziwisz się 🙂 jakimś cudem nigdy Rosji o nic nie oskarży. Najzabawniejsze jest to, że oni naprawdę wciąż myślą, że forumowicze traktują ich poważnie.

     • upadlina
      upadlina :

      teraz sierściuchu szukasz kumpli wśród szaulisowych trolli??…..Przyszedłeś się poskarżyć??…..Jesteś żałosny!!………Jaką ty prawdę gnido piszesz??…….O Rosji, czy w ogóle o czymkolwiek??………To, co piszesz to głównie kłamstwa i twoje fobie !!……..Jesteś anty-polską gnidą, która atakuje polskich patriotów, którzy realistycznie patrzą na rzeczywistość i widzą, że Rosja jest dziś polskim sprzymierzeńcem przeciw banderowskiej upadlinie i jej uSSmańskiemu protektorowi !!……..I taka jest właśnie dziś prawda o Rosji !!……..Ty zaś banderowski ćwoku realizujesz doktrynę uchwały oun z 1990r, która jasno mówi o potrzebie judzenia do nienawiści między Polakami i Rosjanami !!……I ty wszo to robisz, bo nie uwierzę, że naprawdę uważasz, iż stare pomniki są groźniejsze niż obecny okupant Polski, który na dodatek próbuje ją władować w wojnę z Rosją !!…….A ty próbujesz odwracać uwage od tego priorytetu na jakieś śmieszne pomniki!!………Są więc tylko dwie możliwości cwelu !!……..Albo jesteś idiotą, albo robisz to celowo na szkodę Polski !!……….Co do forumowiczów, kretynie, to zapytaj ich, czy pomniki są dla nich takim priorytetem, iż gotowi są dla nich poświęcić takie sprawy jak obecną okupację Polski przez żydo-anglo-uSSmańską banksterkę i próby władowania Polski w wojnę z Rosją !!……….To na tobie cwelu upadliński wszyscy się już poznali i niejednokrotnie miałeś to powiedziane prosto w pysk, łachudro banderowska !!……….PS: Odwrócę kretynie twoje oskarżenia!!……..Dla ciebie każdy, kto nie widzi w Rosji dziś zagrożenia jest agentem Kremla!!…………Bujaj się leszczu !!

     • Avatar
      boruta :

      Koidioto śmierdzący gnoju z wychodka chachłów – zacytuj chociaż jeden antypolski tekst UPAdliny,Pani Sylwii,albo mój – nie było takich – jeszcze ci się wydaje,że cię tu bierzemy za Polaka – już od dawna nie – kret SBU jesteś – pozwolili ci najeżdżać na banderowców abyś tylko czepiał się Polaków o rusofobię – sracie w gacie przed Rosją i żeby Polacy na was kiedyś razem z ruskimi nie poszli – my po Lwów – Tarnopol – Równe – Stanisławów – oni po Charków – Zaporoże – Mariupol – Odessę – koniec byłby twojego chachłastanu – dlatego tak się ty ścierwo na UPAdlinę i innych Polaków pienisz ty koszerna chachłata kurwo

 4. upadlina
  upadlina :

  Dla młodych i w średnim wieku ludzi mam przesłanie!!………Dbajcie o swoje ciała!!…….Trenujcie wszystko, co może przydać się w walce!!…….Siła, wytrzymałość i podstawy walki wręcz!!……(MMA to najlepsze rozwiazanie!!)…….Warto poświęcić godzinkę dziennie!!………Tej pier**lonej upadlińskiej hołoty coraz więcej na naszych ulicach, a odpowiednie przygotowanie daje pewność siebie (a to 50% sukcesu) i rzeczywistą skuteczność !!

 5. Avatar
  baciar :

  Oto jaki to bohater narodowy Stepan Bandera, sodomita. Bohater narodu ukraiń.kiego. Kim, tak naprawdę, był Stepan Bandera, który zakończył swoją drogę życiową pod nazwiskiem Stefan Poppel (niem. – glut, babol).

  Poruszmy chociaż kilka najbardziej znaczących, osobistych i mało znanych aspektów jego życia.

  Przede wszystkim jego pochodzenie. Przyszły Poppel pochodził z rodzin, wychrzczonych na greko-katolicyzm, żydów. Ojciec Andrian Bandera to greko-katolik z mieszczańskiej rodziny Moishe i Rozalii (z domu Bielecka, polska żydówka) Bandera.

  Matka przyszłego ukraińskiego „bohatera” to Mirosława Głodzińska, polska żydówka. To znaczy, że ideolog ukraińskiego nacjonalizmu był czystej krwi żydem.

  A wyjaśnienie pochodzenia jego nazwiska jest bardzo proste. Współcześni ukro-naziści tłumaczą je jako „flaga”, ale w języku jidisz oznacza ono „zamtuz, burdel”. I nie jest to słowiańskie nazwisko ani ukraińskie. Jest to włóczęgowskie przezwisko kobiety, która była właścicielką burdelu.

  Takie kobiety zwane były na Ukrainie „bandersza”. Fizyczne rysy samej twarzy nie pozostawiają wątpliwości co do jego genetycznego pochodzenia. Przy wzroście 159 centymetrów i przednio-azjatyckich rysach twarzy nie ma żadnych pytań.

  Nawiasem mówiąc, analogiczne pochodzenie miał także kolega-rywal Poppela, Roman Szychewycz. Oczywiście w żydowskim pochodzeniu nie ma niczego złego lub wstydliwego ale sam Bandera przez całe życie swoje pochodzenie skrupulatnie ukrywał, w tym także za pomocą swojego bestialskiego, okrutnego antysemityzmu. Ten „kamuflaż” kosztował jego współplemieńców…850 (!) tysięcy ofiar. Bestialstwo – tak często występujące u renegatów.

  Stepan (Sztefan) był drugim dzieckiem, po starszej siostrze Marcie. (urodził się w 1909 roku w wiosce Uhrynów) w rodzinie unickiego kapłana Andriana (przechrzty w Galicji ochoczo kroczyły duchowną ścieżką) i … prostytutki Mirosławy. Mąż zachęcał żonę do prostytucji ponieważ przynosiła ona dużo większy dochód niż jego kazania.

  Do szkoły podstawowej Bandery nie przyjęto w związku z jawnymi oznakami nie tradycyjnej orientacji seksualnej i skłonnościami do sadyzmu. W okresie dojrzewania Bandera wstąpił do ukraińskiej organizacji młodzieżowej „Płast”. Według świadectw jego kolegów z organizacji, Bandera będąc już dzieckiem przejawiał skłonności pedofilsko-homoseksualne i sadystyczne.

  Bardzo lubił łapać młodszych uczniów i, brutalnie ich pobiwszy, zmuszać ich do lizania swoich genitaliów. Według świadectwa jego kolegi Mykoły Zyrianko: „Bandera był bardzo okrutny i niesprawiedliwy dla tych, którzy byli słabsi od niego a jednocześnie płaszczył się przed silniejszymi.Wiem także o tym, że jedno z pobitych i zhańbionych przez niego dzieci, złapało Stepana i pobiwszy go, dokonało na nim aktu sodomii”.

  Być może właśnie to miało znaczący wpływ na życie Bandery. Po zgwałceniu jego równowaga psychiczna została zaburzona. Mógł godzinami stać na mrozie i mamrotać bezsensowne modlitwy.

  Ojciec, wiecznie pijany, nie zajmował się jego wychowaniem a matka rzadko bywała w domu ponieważ stale obsługiwała klientów.

  Po akcie homoseksualnym Stepan zaczął obawiać się dotykania słabszych dzieci i całą swoją złość wyładowywał na zwierzętach. Przyszły „bohater narodowy” bardzo lubił łapać kocięta i jędną ręką je dusić. Szczególną przyjemność sprawiało mu duszenie schwytanego kociaka do tej pory aż z biednego zwierzęcia nie wyszły jelita (artykuł dziennikarza W. Bieliajewa, wspomnienia G. Gordasewicza).

  Oznacza to, że młody Bandera był dusicielem kotów (szkoda, zwyrodnialcu i draniu, Stepanie Bandero, że ciebie tak nie duszono – E. W.). Duszenie kotów to świadectwo potwierdzające występowanie pierwotnego, duchowego, „instynktownego” satanizmu.

  Status biernego sodomity towarzyszył ukraińskiemu przywódcy przez prawie całe życie. W 1936 roku Banderę, za zamach terrorystyczny, skazano na karę śmierci a następnie zamieniono mu ten wyrok na karę dożywotniego więzienia. Według zeznań jego towarzyszy z celi, Kaczmarskiego i Karpinca, Bandera był w więzieniu zdecydowanie nie szanowaną osobą, mówiąc prościej, zastępował więźniom kobietę.

  13 września 1939 roku Bandera został uwolniony z więzienia przez niemieckie władze i skierowany do centrum szkolenia dywersantów. W tymże centrum Bandera został poddany pasywnym stosunkom homoseksualnym, które sfilmowano kamerą filmową. Zrobiono to w celu wyeliminowania możliwości jego zdrady.

  Zresztą fakt, że Bandera był sodomitą, nie było żadną tajemnicą dla jego towarzyszy broni. Nie na darmo jego partyjne przezwisko brzmiało „baba”. Pod koniec swojego życia Bandera uzasadnił swoją sodomię „na bazie teoretycznej” a nawet zadeklarował ją jako obowiązek „swidomych” Ukraińców: „…ale ukraińska rewolucja będzie różniła się od wszystkich innych rewolucji ścisłymi związkami męskimi. I nie mówię tutaj o przyjaźni! Aby zrzucić z siebie okupację Moskali to ukraińscy mężczyźni muszą poznawać jeden drugiego. To jest droga do wolności, droga do niezależności. I wierzę, że kiedyś taki dzień nastąpi” (Stepan Bandera – „Ukraiński naród i rewolucja”, 1950 rok).

 6. Avatar
  algirdaitis :

  Haha, wyrzna kacapow. Oni ich czapkami nakryja. Swoja droga Jerzy Hoffman popelnil blad. Powinien film Ogniem i Mieczek zgodnie z ksiazka zakonczyc bitwa pod Beresteczkiem, zeby banderowcy wiedzieli, ku przestrodze jaka rzezia sie dla nich ta bitwa skonczyla.

  Mozna by tez nakrecic te dwie bitwy pod Lojowem z czasow powstania Chmielnickiego, gdzie litewskie wojska ksiecia Radziwilla z polskimi posilkami rozbily Kozakow i pokazac, jaka rzez ukrainskim Rusinom Radziwill ze swoimi Litwinami zrobil, albo zdobycie innego miasta przez hetmana koronnego Czarneckiego i rzez polskich zolnierzy nad rusinskimi Ukraincami. Jak chca Ukraincy, mozemy sie tak licytowac. Oni potem przyjda ze swoja rzezia pod Batohem, wiec nie ma to sensu. Znow skorzysta na tym Moskwa.

  Jedynym wyjsciem, jest w koncu przyznanie sie do tych wolynskich rzezi, co wlasnie czynia na portalach, nazwanie ich zlem i przeproszenie za nie. Z naszej strony z kolei przeproszenie za nasze rzezie. I w zamian proponuje zrobienie filmu z kampanii 1618 roku, kiedy wojska polsko-litewskie od zachodu podeszly pod Moskwe a z poludnia hetman kozacki Sahajdaczny. Ewentualnie bitwy pod Orsza z 1514 roku, gdzie wojska polsko-litewskie (wtedy Ukraina nalezala jeszcze do Wielkiego Ksiestwa Litewskiego i bialoruscy i ukrainscy Rusini byli w armii litewskiej) pod wodza prawoslawnego ukrainskiego Rusina Konstantego Ostrogskiego rozbili w pyl armie moskiewska. Pokazywac wspolne wartosci, a nie wisiec na banderze, co robia Ukraincy i popierac jeszcze banderowskie panstwo, co teraz robia zarowno Polacy i Litwini. Zamiast tego kreci sie jakies glupawe filmy nikomu nie potrzebne a spoleczenstwa zyja nieuswiadomione odnosnie, jak to naprawde w historii bylo. Kompletna paranoja.

  • upadlina
   upadlina :

   Ty masz jakąś paranoję z tym wspominaniem historii sprzed setek lat, która nigdy już nie wróci i ma się nijak do obecnych czasów!!……….Puknij się w baniak!!……..Dziś jest dziś i sytuacja jest diametralnie różna od tamtych czasów!!……..Dziś i nazi-banderowska upadlina prowadzi anty-polską politykę i szaulisowska litwa też prowadzi anty-polską politykę!!………I na tym się skup!!………Ględzenie o tym, co było wieki temu i próby dopasowania tego do dzisiejszej sytuacji jest żałosne!!……..Ogarnij się szaulisowski trollu!!

   • Avatar
    algirdaitis :

    Nie mam paranoji zadnej. Jest obecnie tak, bo i Niemcy i Rosjanie przez dwa wieki sie niezle napracowali, zeby tak bylo. Teraz my pracujemy, zeby to odkrecic i bedziemy tak dlugo pracowac, az to bedzie odkrecone. Nie ma innego wyjscia. Do tego nalezy tez tepienie banderyzmu. Inaczej Niemcy i Rosja zawsze beda zagrozeniem dla Polski, Litwy, Bialorusi i Ukrainy. Uswiadomienie tym narodom, gdzie sa ich korzenie, to jest cos na czym trzeba sie skupic. Gledzenie o tym jak dobra jest Rosja jest kompletnym belkotem. Ogarnij sie moskiewski trollu.

    • upadlina
     upadlina :

     Nie bredź szaulisowski trollu!!…….Niemcy dziś to uSSmańska kolonia, która prowadzi taka politykę, na jaką uSSmania jej pozwoli !!………To dziś nie jest kraj suwerenny, tak jak i Polska, upadlina, czy twój karłowaty ratlerek!!……..Czy dociera do ciebie baranie, że twój grajdół jest tylko podporządkowanym uSSmanii pionkiem w ich grze??……..A może ta okupacja ci nie przeszkadza??…….Dziś Rosja nie jest zagrożeniem dla Polski ani krajów bałtyckich, ale pod warunkiem, że te kraje nie będą pozwalały na instalacje na swoim terytorium infrastruktury uSSmańskiego bandyty!!…….To proste idioto!!……..Ciekawe, że pomimo, iż twój karłowaty grajdół jest pod uSSmańskim butem, jakoś nie widzisz zagrożenia w tym faktycznym zagrożeniu!!………I tu właśnie dzięki Bogu, że jest taka Rosja i Chiny, które mogą być przeciwwagą dla uSSmańskiego hegemona, który jest głównym problemem!!……….Przypominam, że to właśnie ten hegemon wspiera banderyzm i twój faszystowski reżim w wilnie, prześladujący Polaków!!……….Tak więc nadal trollu szaulistowski bredzisz jak pobity!!…………..Nikogo nie przekonasz tymi wyssanymi z palca bredniami !!

 7. Avatar
  vis :

  @Pani Sylwio, im słabsza będzie ukraina i rosja, tym mocniejsza będzie Polska
  Ukry wychwalają banderę, ruscy ćwiczą atak nuklearny na Warszawę, ani jednych ani drugich mi nie żal.
  Rzeczypospolita u szczytu potęgi była właśnie wtedy jak podbiła moskwę a o ukrach wtedy nikt nie słyszał.
  Niech się banderowcy z rruskimi tłuką, aż się wytłuką
  Natomiast odnośnie upadliny, to jest on wyraźnie moskiewską onucą pracującą za szklankę samogonu i worek cebuli miesięcznie, więc szkoda nawet czytać jego/jej wypociny.
  Łatwo poznać ruskiego trolla, wystarczy coś na rossję napisać a troll od razu pluje i wyzywa.

  • upadlina
   upadlina :

   Głupi jesteś ZWISIE, że aż żal za dupę ściska!!……..Polska nigdy nie będzie mocna pod ekonomiczną okupacją uSSmanów, o których jakoś dziwnym trafem nie wspominasz!!………To właśnie uSSmania wspierająca banderyzm jest w tej chwili dla Polski największym problemem, a nie Rosja, która zwalcza ten banderyzm!!………Trochę logiki jełopie banderowski!!……..Rosja ćwiczy atak nuklearny na Warszawę??……..Czy to dziwne, jeżeli ta Warszawa rozmieszcza na swoim terenie instalacje militarne światowego bandziora??……..Gdy Polska była w Układzie Warszawskim uSSmania planowała zmasowany atak nuklearny na linii Wisły, prawda ZWISIE??……….My wiemy, po czym poznać banderowskiego trolla, a jest to skrajna fiksacja rusofobiczna!!……….Ponieważ zorientowaliście się, że nie uda wam się zamieść od dywan waszego ludobójstwa na Wołyniu, to teraz postanowiliście poświęcic swoich herojów i krytykować ich, aby wzbudzić u Polaków zaufanie,a głównym waszym celem stało sie judzenie do nienawiści miedzy Polską a Rosją!!………W myśl waszej uchwały oun z 1990 roku!!………..Nie wysilaj się ZWISIE, bo nikogo nie przekonasz ta swoją rusofobiczną propagandą!!………..Nie trzeba być trollem rosyjskim, aby widzieć, że Rosja jest dziś polskim sojusznikiem przeciw twojej nazi-upadlinie i wspierającym ją uSSmanom!!………..Pogódź się z tym trollino!!

  • Avatar
   algirdaitis :

   Masz racje. Dokladnie tak jest. Tyle, ze co do Ukrainy, nie do konca tak jest. Bo w 1618 roku pod Moskwa byl tez hetman kozacki Piotr Konasewicz Sahajdaczny z conajmniej 30 tys. ukrainskich Rusinow i rznal w drodze na Moskwe wszelkie moskiewskie osady idac z pomoca dla wojsk polsko-litewskich. Ten sam Sahajdaczny przyprowadzil pod Chocim pod komende wielkiego hetmana litewskiego Karola Chodkiewicza okolo 40 tys. prawoslawnych ukrainskich Rusinow, czyli wiecej wojska niz mial pod swoja poczatkowa komenda wojsk polsko-litewskich Chodkiewicz. O tym powinnismy pamietac. Ale obecna narodowo-katolicka narracja celowo zapomina sprytnie nie dopowiadajac, kto tam byl, tak ze niewtajemniczony sadzi, ze tam byli tylko Polacy i katolicy. Takim postepowanie i tak sprytna manipulacja sami sobie Polacy szkodza. Polacy zawlaszczajac sobie caly spadek po wielonarodowej i wieloreligijnej Rzeczpospolitej upraszczaja sprawe moskiewskim agentom i ludzie tym bardziej wierza, ze Rzeczpospolita to byla polska okupacja ich krajow. Skoro Polacy pisza, ze tam byli tylko Polacy, to wierzyli i czesc dalej wierzy po prostu Moskalom. Z tego splotu okolicznosci skorzystal po prostu banderyzm.

   • upadlina
    upadlina :

    tak szaulistowski przygłupie!!………..W 1618………….o czym ty bredzisz??………..Wróć do teraźniejszości !!……….To stare dzieje, do których obecna sytuacja na świecie pasuje tak, jak przysłowiowy piernik do wiatraka !!……….Dzisiejsza sytuacja na świecie, a więc i w naszym regionie ma się nijak do Piotrów Konasewiczów Sahajdacznych, Karolów Chodkiewiczów, Chmielnickich, czy rzymskich legionów!!………..Ogarnij się szauliski trollu!!……….Dziś jest 2016 rok, a twój karłowaty grajdół jest cieniem cienia siebie z tamtych czasów !!…….Jednocześnie – jak i inne kraje – jest pod ekonomiczną okupacją żydo-anglo-uSSmańskiej mafii, co jednak w ogóle jakoś ci nie przeszkadza!!…….Dziwne!!………Drzesz ryja o wyimaginowanych atakach Rosji, ale to, że twój szaulisowski grajdół jest juz de facto pod butem uSSmanii jakoś cię nie niepokoi??……….Śmieszna z ciebie trollina !!

 8. Avatar
  vis :

  @Pani Sylwio
  Rosja nigdy nie była sprzymierzeńcem Polski, wystarczy prześledzić historię
  Sojuszników Polski, to bym upatrywał w Węgrzech, Łotwie, Estonii, Rumunii, Bułgarii, Finlandii, Słowacji
  Pani posty są przeważnie wyważone i myślę, że ciekawie by na się dyskutowało na tematy związane z Kresami wschodnimi.

  • upadlina
   upadlina :

   Nigdy, to nie znaczy, że teraz musi tak być nadal !!……….Dziś i Rosja i Polska ma wspólnych wrogów!!……….To banderowska upadlina i uSSmański bandyta!!…..Określiłeś swoich ewentualnych sojuszników Polski !!……..Hmm!!……..Widzę tu jednak jakąś niekonsekwencję ZWISIE !!………Węgry czy Słowacja prowadzą politykę pro-rosyjską!!……….Dla ciebie ZWISIE przecież to niedopuszczalne!!………PS: Widzę, że bardzo starasz się zaprzyjaźnić z panią Sylwią!!………Pamiętaj jednak, że ona jest daleka od takiej fiksacji rusofobicznej, jaką ty prezentujesz i patrzy na świat realistycznie i pod kątem głównie TU I TERAZ, a nie tam i wczoraj !!

  • Avatar
   sylwia :

   Panie ViS: rozróżniajmy między rządem i narodem. Nawet podczas ludobójczej niemieckiej okupacji Polski , której celem było uśmiercenie wszystkich Polaków, zdarzały się wypadki pomocy udzielanej Polakom przez umundurowanych Niemców. Historia rządów królewskich, carskich i republikańskich Polski i Rosji do czasów rewolucji 1917 r. to historia współzawodnictwa o polityczny prymat. Przy tej okazji wskazać należy na fakt, iż porozumienia o rozbiorach Polski były dokonywane w języku niemieckim ponieważ cesarzowie pruscy i austriaccy mogli korespondować z carycą Katarzyną po niemiecku: była ona Niemką Sophie Friederike Auguste von Anhalt-Zerbst-Dornburg. Mimo to zwykłym Polkom i Polakom było nietrudno osiągać porozumienie a nawet zawierać małżeństwa ze zwykłymi Rosjanami lub Rosjankami. Po roku 1917 w Rosji władzę objął naród żydowski i powstał tam sowietyzm, którego ofiarą padły miliony Rosjan. Są to Panu niewątpliwie znane fakty. Oświecony polski patriotyzm słusznie włącza wrogość do wielkorosyjskiego imperializmu i sowietyzmu lecz wyklucza patologiczną rusofobię na wzór ukraiński, której programowymi hasłami są ‘kto ne skacze toj moskal’ i ‘moskaliaki i poliaki na nożi na nożi’. Forumowe kłótnie są wywoływane przez Ukraińców, polskojęzyczych agentów OUN, polskojęzycznych agentów SBU (członków ukraińskiej internetowej iArmy) i łatwowiernych sympatyków Ukrainy otumanionych przez polskojęzyczne środki masowego przekazu. Obecnie wywiązała się sytuacja zagrożenia polskiego bytu państwowego przez Ukrainę kierowaną przez jej de facto rząd, OUN. Program zniszczenia państwa polskiego jest zawarty w tajnej Uchwale Krajowego Prowydu OUN z 22 czerwca 1990 r. Zawiera on zalecenie by nie dopuszczać do zbliżenia polsko-rosyjskiego. Cytuję: ‘…Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej…’ (https://forumemjot.wordpress.com/2012/08/02/tajna-uchwala-oun-z-22-czerwca-1990-r-fragmenty-uchwaly-krajowego-prowidu-organizacji-ukrainskich-nacjonalistow-oun-podjetej-22-vi-1990-haniebna-dla-polski-uchwala-senatu-rp-z-dnia-3-sierpnia/ ). Mamy niebezpieczną sytuację: narasta w Polsce ilość worgich nam szowinistycznych banderowskich Ukraińców i rząd warszawski wydaje się współpracować z OUN w dziele niszczenia polskiej państwowości. Konkretne roszczenia terytorialne wobec Polski Ukraina wysunęła już kilka razy. Jednakże skuteczne przeciwstawienie się rozkładowi państwa polskiego nie jest możliwe bez udziału Rosji, dla której Ukraina jest ważnym obszarem strtegicznym i ekonomicznym. Z tego względu rozumiem polityczny program P. UPAdliny, który zakłada, że w tych ważnych dla nas czasach, gdy ważą się losy naszej ojczyzny, należy szukać sojuszu z Rosją. W przeciwnym razie, Rosja osiągnąć może porozumienie z Niemcami i nastąpić może piąty iI ostateczny rozbiór Polski.

  • upadlina
   upadlina :

   ja ci coś powiem chachłaty ZWISIE !!………..Dżuma i cholera to dla mnie żydo-uSSmania (o której nie wspominasz, jako zagrożeniu, czy nawet obecnym okupancie) i banderowska upadlina!!………..To są obecne priorytetowe problemy dla Polski i świata, a nie Rosja, która automatycznie staje się dziś polskim sojusznikiem i przeciwko nazi-upadlinie i przeciwko bandyckiej uSSmanii !!………Niech zdechną obydwie!!…….A Polska, Węgry, Czechy Słowacja…………kierunek Rosja i Chiny !!…………….

   • upadlina
    upadlina :

    zapominasz sierściuchu, że to twój gatunek szczeka !!………Ludzie mówią!!……….Twoje bredzenia o „wirtualnych kremlach” nie zmienią rzeczywistości i tego, że jesteś już zdekonspirowanym trollem banderowskim, więc tyma wkrótce może ci podziękować za współpracę!!………Może jednak w nagrodę za oddaną służbę sprawie banderowskiej dostaniesz od niego etat na podwórku w budzie, jako kojot stróżujący !!

 9. Avatar
  pro_patria :

  Nie kłóćcie się, to bez sensu. Poza pewnymi różnicami łączy nas jedno: nienawiść do kraiku-żartu historii, który bezprawnie zajmuje polskie tereny i zamieszkuje go dzicz czerpiąca przyjemność z powolnego mordowania bezbronnych. Podzieleni nie damy rady motłochowi zjednoczonemu ideami bestialskiego wytępienia wszystkiego co polskie. Jak widzimy, zbrodnicze idee trafiają na podatny grunt u ich swołoczej młodzieży. P. Sylwia ma rację: w ostatecznym rozrachunku przetrwanie albo dla nas albo dla dziczy.

  • kojoto
   kojoto :

   To jest właśnie moment w jakim włącza się konto wirtualnego kremla. Z tego konta kłamstwa są kierowane do czytelników, którzy nie zorientowali się jeszcze w ich kacapskim mechanizmie działania. Chodzi o przekonanie niezdecydowanego forumowicza, więc wpisywane sa kłamstwa w kulturalnej formie (to nie miejsce i czas na bełty psów łańcuchowych UPAdliny i Boruty – oni zaczną ujadać pod tym wpisem, żeby „uwiarygodnić” „panią Sylwunię”). Oj jak wy rublowe kurewki nie lubicie jak ktoś was pokazuje palcem 🙂 komunista=banderowiec=śmieć tym jesteście dla Polaków.

   • upadlina
    upadlina :

    a jakie to kłamstwa, hrywnowa dziwko od tymy??……….Może przykłady tych kłamstw??……Boli cię prawda, upadliński rzygu, że Rosja to dziś sojusznik Polski przeciw banderowskiej upadlinie i zbrodniczej uSSmanii i dlatego z taką zaciekłością starasz się przekonywać innych, że postawa pro-rosyjska jest jednocześnie anty-polska!!………..Próżne rzygu banderowski twe starania!!………Nikogo nie przekonasz idioto majdaniarski, że stare pomniki są ważniejsze niż okupant uSSmański próbujący władować Polskę w wojnę!!………..Już przegrałeś upadliński trollu !!………….Te twoje równania są tak samo śmieszne jak i ty!!………..Od kiedy imbecylu banderowcy są komunistami?????………….Hehehe!!…….No, ale czego wymagać od analfabety, który uważa, że jest inteligĘtem??!!………Ośmieszaj się dalej błaźnie!!

    • kojoto
     kojoto :

     Ciekawe, że czepiasz się mnie, a nie tej hołoty co wbrew faktom oczernia mnie o bycie banderowcem i zwolennikiem tymy. Piszę o „sylwuni” „upadlinie” „borucie” jeszcze by się pewnie ktoś znalazł – Jeśli nie dostrzegasz koordynacji z jaką działają to może Tobie brak spostrzegawczości?

     • upadlina
      upadlina :

      już nie pierwszy forumowicz zaczyna rozumieć twoją rolę na tym portalu!!………..Wychodzisz z kretyńskiego założenia, że krytykując banderowców automatycznie jesteś anty-banderowski !!……..Nie doceniasz inteligencji (nie „inteligĘcji) innych forumowiczów!!……..Jest tu kilku podobnych do ciebie, co krytykują banderowców, ale zażarcie popierają ich sponsorów!!……..Czysta schizofrenia!!……Nie można krytykować smrodu, a popierać gówno, które tworzy ten smród sierściuchu!!………Twoja fiksacja pomnikowa, dla której gotowy byłeś napadać na do tej pory przychylnych ci forumowiczów jasno pokazuje, że dla ciebie ważne nie jest dobro Polski, tylko interesy uSSmańskiej ku*wy, której obecność w Polsce jako okupanta w ogóle ci nie przeszkadza!!……….Bo sprawa pomników w Polsce to nic innego jak realizacja uSSmańskiej doktryny w której Polska, pełni rolę psa łańcuchowego, szczekającego na Rosję !!

     • upadlina
      upadlina :

      Pro_Patria albo już widział, albo w każdej chwili może zobaczyć twoje ataki na polskich patriotów na tym portalu, a w szczególności na Sylwię, którą sobie bardzo ceni, jak i wielu innych forumowiczów !!…………W każdej chwili mogę mu to zaprezentować, jeżeli sobie zażyczy !!…………A ty już jesteś chachle od tymy zdekonspirowany i twoje skowyty na nic!!…………Ostatnio widzę,, że zaprzyjaźniłeś się ze starym żydo-bolszewickim ubekiem, miłośnikiem nazizmu i banderyzmu sułkiem vel tutejszym !!………..gratulacje sierściuchu !!……….Pasujecie do siebie jak ulał !!………dwie anty-polskie mendy !!

     • Avatar
      pro_patria :

      Sam jesteś sobie winny. To FORUM POLSKICH PATRIOTÓW, a nie lewacki ściek. Wiele z Twoich postów potępiałp banderowską dzicz, lecz zdarzało Ci się z zupełnie absurdalnych powodów atakować forumowiczów (mnie też atakowałeś i też Cię poszarpałem). Ponadto te prostackie hasła: przewrotna moskiewska menda, rublowa qrewka, konto wirtualnego kremla, Szarik-UPAdlina, kremliki, agenci Putina itd. Z takiej buraczanej nowomowy słyną kalający swoją obecnością mój kraj upaińskie przygłupy, dla których tego typu prostactwo jest szczytem możliwości intelektualnych. Z tego co widzę, Twoich także. Nie odpowiada Ci patriotyczne forum bez ataków na innych uczestników – pewnie odnajdziesz się na pudelku. Tam się z pewności zabłyśniesz 🙂

     • kojoto
      kojoto :

      Albo bardziej nienawidzisz Ukraińców niż kochasz Polskę (tak samo jak PiS względem Rosjan), i nie zwracasz w zaślepieniu uwagi na ataki wymierzone w forumowiczów, którzy zachowują zdrowy dystans – zarówno do banderyzmu na UPAdlinie, jak i sowieciarstwa i nowego rosyjskiego nacjonalizmu w Rosji. Albo jesteś po prostu po stronie tego bełta (od tej pory juz otwarcie). Osobiście w dupie mam ich wpisy, ale komentuje je i ich krętactwa w imię wyższych celów. Jeśli Ty ich nie masz to sam sie bujaj na pudelka. Po raz drugi i ostatni z zażenowaniem zwracam Ci uwagę, że moje obelgi czy ataki to kropla przy tym ścieku, który wylewają tu kremlowskie trolle. Więc udawaj dalej, że tego nie widzisz, ale juz nie przy mnie 🙂

     • upadlina
      upadlina :

      Nie kłam rzygu banderowski hujoto!!…….Ty nie zachowujesz żadnego dystansu ćwoku!!…….Jawnie realizujesz doktrynę oun z uchwały z 1990 roku, która mówi o judzeniu do nienawiści między Polską a Rosją!!………Gdybyś zachowywał dystans i rozsądek to nie zajmowałbyś się kretyńskimi pomnikami, które w tej chwili nie mają znaczenia, a zająłbyś się okupacją Polski przez żydo-uSSmańską banksterkę!!…….Ale tobie banderowska gnido jakoś dziwnie nie przeszkadza to, że Polska jest od 89 roku wyniszczana przez obecnego okupanta!!….Nie przeszkadza ci jego wszechobecna symbolika, za to atakujesz hu** upadliński tych, którzy słusznie widzą w Rosji sojusznika przeciw banderyzmowi i uSSmańskiej hegemonii !!………..I to cię ku*wo bandero-uSSmańska zdradza !!…..Co do ścieku wszo, to nie kłam bezczelnie!!…..Nikt na tym portalu oprócz ciebie mendo nie uzywa w stosunku do innych forumowiczów wulgaryzmów takiego kalibru jak ty szmato banderowska!!……..Ośmieszasz się więc takimi oskarżeniami wobec innych!!…….Pro_Patria to już kolejny forumowicz, który zauważył, kim ty hrywnowa dziwko od tymy jesteś!!………Jesteś zdekonspirowanym bandero-uSSamńskim trollem, któremu pozostało jeszcze tylko jedno: robienie z siebie błazna !!

  • kojoto
   kojoto :

   kłamiesz jak zwykle przewrotna moskiewska mendo – podawałem ci przykładów dość, jak jeszcze wierzyłem, że robisz pewne rzeczy z nieświadomości, czy przez niedopatrzenie. W końcu zrozumiałem, że ktoś ci płaci za podgrzewanie atmosfery na forum i tandetne prowokacje w stylu nazywaniem ukraińcem i banderowcem użytkowników, którzy nie popełnili ani jednego postu przychylnego ukrainie, za to krytykują banderowców na potęgę podobnie jak i komunistów (i tu leży pies pogrzebany). Wasz klucz rublowe kurewki jest prosty. Każdy kto krytykuje komunistów, sowietów, rosje jest rzekomym „banderowcem” – i to was ostatecznie pogrąża. Więc zamiast spasować to brniecie w jeszcze głupsze kłamstwa i juz kompletnie tracicie kontakt z rzeczywistością.

   • upadlina
    upadlina :

    morda w kubeł rzygowino banderowska od tymy !!………..Dla ciebie hu** upadliński każdy kto popiera Rosję jest ruskim trollem !!………….Ilu to już forumowiczów po pewnym czasie rozszyfrowało cię upadliński skur**synu??………..Ma m ci wyliczyć skakunie majdaniarski??…………Jesteś zdekonspirowaną banderowską wszą, która teraz już tylko ośmiesza się na tym portalu !!………Udawanie polskiego patrioty się skończyło gnido !!……….Skończysz w budzie na posesji tymy jako kojot stróżujący !!