„Aż duma rozpiera za rodzimy kraj. Wyrżnęliśmy lachów, wyrżniemy i kacapów”; „Co sobie myślą te polskie ścierwa?”; „Dziękuję za rzeź wołyńską. Niski pokłon przed weteranami” – tak młodzi Ukraińcy komentują film „Wołyń”. Materiał na ten temat przygotował dziennikarz Tomasz Maciejczuk, według którego takie poglądy są coraz popularniejsze wśród ukraińskiej młodzieży.

W swoim videoblogu dziennikarz Tomasz Maciejczuk prezentuje komentarze Ukraińców nt. filmu „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Na grupie „Ukraińskij Nastup” założonej na popularnym na Wschodzie portalu społecznościowym VKontaktie, zamieszczono zwiastun filmu, pod którym zamieszczali komentarze Ukraińcy.

– Ukraiński Nastup to grupa satyryczna, coraz bardziej popularna wśród Ukraińców– uważa Maciejczuk w rozmowie z Kresami.pl. Tłumaczy, że obecna tam symbolika została wybrana specjalnie, żeby wyśmiać Rosjan oskarżających Ukraińców o nazizm czy faszyzm.

Wśród komentarzy znalazły się m.in. następujące wypowiedzi, głownie młodych Ukraińców:

– Maksym Tkaczuk: Po prostu Lachy i Ormianie bardziej niż inni lubią krzyczeć o ludobójstwie. Przy czym przyczyną ludobójstw była ich szowinistyczna głupota.

– Zachar Oprisko: Aż duma rozpiera za rodzimy kraj. Wyrżnęliśmy lachów, wyrżniemy i kacapów (133 polubienia posta).

– Maksym Tkaczuk: A kto ponosi winę za to, że AK napadała na ukraińskie wioski na Wołyniu, tylko dlatego, że Ukraińcy nie popierali i nie pomagali AK, lecz pomagali UPA. No i za te napaści Polacy otrzymali odpowiedź.

– Ołeksandr Kuzik: Co sobie myślą te polskie ścierwa?

– Wołodymyr Tokar: Polacy doigrają się wreszcie z tymi swoimi urazami historycznymi.

– Igor Mazjejka: Dziękuję za rzeź wołyńską. Niski pokłon przed weteranami. Bez nich, nie byłoby tego arcydzieła.

– Wład Sołowiow: Takie filmy są nam na rękę. Na Ukrainie bardzo dużo ludzi wierzy w to, że pszeki (pogardliwe określenie Polaków – red.) to nasi bracia. Takie filmy otwierają Ukraińcom oczy.

– Larissa Nołnemna: Niech lepiej nagrają film o operacji „Wisła”. (…) o tym, jak AK paliła całe wsie i mordowała Ukraińców.

– Igor Ejsmont: Czy tylko ja odczuwam dumę, że daliśmy w mordę tym sukinsynom, którzy tak długo się nad nami znęcali?

– Z mojego doświadczenia rozmów z Ukraińcami mogę stwierdzić, że poglądy przedstawione w komentarzach są coraz bardziej popularne– mówi Kresom.pl Maciejczuk. – Problem polega na tym, że dla zwykłego Polaka takie wypowiedzi pachną niesamowitym radykalizmem i staramy sie nie wierzyć, że takie poglądy mogą być na Ukrainie mainstreamem np. wśród młodzieży. Niestety, mogą i stają sie poglądami dominującymi.

Zaznacza, że rozwojowi takich postaw sprzyja ukraiński IPN, w tym jego szef, znany negacjonista wołyński, Wołodymyr Wiatrowycz. – To oni m.in. lansują tezę, że rzeź wołyńska była częścią walki narodowowyzwoleńczej, walki z kolonizatorami, częścią wojny polsko-ukraińskiej.

ZOBACZ:Ukraiński historyk: Zabijanie Polaków to walka z kolonializmem [+VIDEO]

Przeczytaj więcej:

Wiatrowycz krytykuje wypowiedź prezydenta Izraela. „Powtórzył sowiecki mit”

Wiatrowycz w „Foreign Policy”: oskarżanie OUN-UPA o „czystki etniczne” to sowiecka propaganda

Szef ukraińskiego IPN-u spreparował dowód mający świadczyć o symetryczności zbrodni Polaków i Ukraińców

Wiatrowycz o Wołyniu: zbrodnie były symetryczne

Dziennikarz zaznacza, że opublikowany przez niego materiał nie ma na celu wzbudzania niechęci do Ukraińców, ale pokazanie, że wśród ukraińskiej młodzieży narasta pewne niepokojące zjawisko:

– Możemy oczywiście przymykać na to oczy, tak samo jak przymykaliśmy oczy na banderyzm na Majdanie i zaraz po nim. Przyznam się, że byłem wśród tych, którzy przymykali oczy na negatywne zjawiska ideologiczne na Majdanie. Przyznam się również, że to był błąd. Nie możemy podobnych błędów powtarzać w nieskończoność.

Na nagraniu poniżej całość materiału:

Kresy.pl / youtube.com

52 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. sylwia
  sylwia :

  Nazwiska ukraińskich komentatorów pochwalających ludobójstwo polskiej ludności w Małopolsce Wschodnie winny by wpisane przez MSW i polskie służby specjalne na listę ludzi, którzy nigdy nie dostaną Karty Polaka i wizy wjazdowej do Polski. Dorasta pokolenie młodych Ukraińców, którzy pochwalają potworne ukraińskie ludobójstwo Polaków, Żydów, Węgrów i Rosjan. Wskutek zdradzieckiej polityki polskojęzycznego warszawskiego rządu zalewają nasz kraj i ochoczo powtórzą zbrodnie swych ojców w Polsce. Zorganizują zamachy terrorystyczne, morderstwa polskich urzędników, dzieci w szkołach i przedszkolach, wybuchy i sabotaż elektrowni, gazowni, kolei i autobusów. Ukraińcy to historyczni śmiertelni wrogowe Polaków. Albo my ich albo oni nas.

 2. gan
  gan :

  Historia magistra vitae est a kto jej nie zna, temu na pohybel. Wtedy Polacy byli rozbrojeni i policja ukraińska, która kolaborowała z Niemcami mogła bezkarnie mordować. Dziś Ukraińcy dostaliby sumienny wpierdol. Dlatego lepiej, gdyby jednak poświęcili chwilę czy dwie na zajrzenie do podręczników historii…

 3. baciar
  baciar :

  Oto jaki to bohater narodowy Stepan Bandera, sodomita. Bohater narodu ukraiń.kiego. Kim, tak naprawdę, był Stepan Bandera, który zakończył swoją drogę życiową pod nazwiskiem Stefan Poppel (niem. – glut, babol).

  Poruszmy chociaż kilka najbardziej znaczących, osobistych i mało znanych aspektów jego życia.

  Przede wszystkim jego pochodzenie. Przyszły Poppel pochodził z rodzin, wychrzczonych na greko-katolicyzm, żydów. Ojciec Andrian Bandera to greko-katolik z mieszczańskiej rodziny Moishe i Rozalii (z domu Bielecka, polska żydówka) Bandera.

  Matka przyszłego ukraińskiego „bohatera” to Mirosława Głodzińska, polska żydówka. To znaczy, że ideolog ukraińskiego nacjonalizmu był czystej krwi żydem.

  A wyjaśnienie pochodzenia jego nazwiska jest bardzo proste. Współcześni ukro-naziści tłumaczą je jako „flaga”, ale w języku jidisz oznacza ono „zamtuz, burdel”. I nie jest to słowiańskie nazwisko ani ukraińskie. Jest to włóczęgowskie przezwisko kobiety, która była właścicielką burdelu.

  Takie kobiety zwane były na Ukrainie „bandersza”. Fizyczne rysy samej twarzy nie pozostawiają wątpliwości co do jego genetycznego pochodzenia. Przy wzroście 159 centymetrów i przednio-azjatyckich rysach twarzy nie ma żadnych pytań.

  Nawiasem mówiąc, analogiczne pochodzenie miał także kolega-rywal Poppela, Roman Szychewycz. Oczywiście w żydowskim pochodzeniu nie ma niczego złego lub wstydliwego ale sam Bandera przez całe życie swoje pochodzenie skrupulatnie ukrywał, w tym także za pomocą swojego bestialskiego, okrutnego antysemityzmu. Ten „kamuflaż” kosztował jego współplemieńców…850 (!) tysięcy ofiar. Bestialstwo – tak często występujące u renegatów.

  Stepan (Sztefan) był drugim dzieckiem, po starszej siostrze Marcie. (urodził się w 1909 roku w wiosce Uhrynów) w rodzinie unickiego kapłana Andriana (przechrzty w Galicji ochoczo kroczyły duchowną ścieżką) i … prostytutki Mirosławy. Mąż zachęcał żonę do prostytucji ponieważ przynosiła ona dużo większy dochód niż jego kazania.

  Do szkoły podstawowej Bandery nie przyjęto w związku z jawnymi oznakami nie tradycyjnej orientacji seksualnej i skłonnościami do sadyzmu. W okresie dojrzewania Bandera wstąpił do ukraińskiej organizacji młodzieżowej „Płast”. Według świadectw jego kolegów z organizacji, Bandera będąc już dzieckiem przejawiał skłonności pedofilsko-homoseksualne i sadystyczne.

  Bardzo lubił łapać młodszych uczniów i, brutalnie ich pobiwszy, zmuszać ich do lizania swoich genitaliów. Według świadectwa jego kolegi Mykoły Zyrianko: „Bandera był bardzo okrutny i niesprawiedliwy dla tych, którzy byli słabsi od niego a jednocześnie płaszczył się przed silniejszymi.Wiem także o tym, że jedno z pobitych i zhańbionych przez niego dzieci, złapało Stepana i pobiwszy go, dokonało na nim aktu sodomii”.

  Być może właśnie to miało znaczący wpływ na życie Bandery. Po zgwałceniu jego równowaga psychiczna została zaburzona. Mógł godzinami stać na mrozie i mamrotać bezsensowne modlitwy.

  Ojciec, wiecznie pijany, nie zajmował się jego wychowaniem a matka rzadko bywała w domu ponieważ stale obsługiwała klientów.

  Po akcie homoseksualnym Stepan zaczął obawiać się dotykania słabszych dzieci i całą swoją złość wyładowywał na zwierzętach. Przyszły „bohater narodowy” bardzo lubił łapać kocięta i jędną ręką je dusić. Szczególną przyjemność sprawiało mu duszenie schwytanego kociaka do tej pory aż z biednego zwierzęcia nie wyszły jelita (artykuł dziennikarza W. Bieliajewa, wspomnienia G. Gordasewicza).

  Oznacza to, że młody Bandera był dusicielem kotów (szkoda, zwyrodnialcu i draniu, Stepanie Bandero, że ciebie tak nie duszono – E. W.). Duszenie kotów to świadectwo potwierdzające występowanie pierwotnego, duchowego, „instynktownego” satanizmu.

  Status biernego sodomity towarzyszył ukraińskiemu przywódcy przez prawie całe życie. W 1936 roku Banderę, za zamach terrorystyczny, skazano na karę śmierci a następnie zamieniono mu ten wyrok na karę dożywotniego więzienia. Według zeznań jego towarzyszy z celi, Kaczmarskiego i Karpinca, Bandera był w więzieniu zdecydowanie nie szanowaną osobą, mówiąc prościej, zastępował więźniom kobietę.

  13 września 1939 roku Bandera został uwolniony z więzienia przez niemieckie władze i skierowany do centrum szkolenia dywersantów. W tymże centrum Bandera został poddany pasywnym stosunkom homoseksualnym, które sfilmowano kamerą filmową. Zrobiono to w celu wyeliminowania możliwości jego zdrady.

  Zresztą fakt, że Bandera był sodomitą, nie było żadną tajemnicą dla jego towarzyszy broni. Nie na darmo jego partyjne przezwisko brzmiało „baba”. Pod koniec swojego życia Bandera uzasadnił swoją sodomię „na bazie teoretycznej” a nawet zadeklarował ją jako obowiązek „swidomych” Ukraińców: „…ale ukraińska rewolucja będzie różniła się od wszystkich innych rewolucji ścisłymi związkami męskimi. I nie mówię tutaj o przyjaźni! Aby zrzucić z siebie okupację Moskali to ukraińscy mężczyźni muszą poznawać jeden drugiego. To jest droga do wolności, droga do niezależności. I wierzę, że kiedyś taki dzień nastąpi” (Stepan Bandera – „Ukraiński naród i rewolucja”, 1950 rok).

 4. algirdaitis
  algirdaitis :

  Haha, wyrzna kacapow. Oni ich czapkami nakryja. Swoja droga Jerzy Hoffman popelnil blad. Powinien film Ogniem i Mieczek zgodnie z ksiazka zakonczyc bitwa pod Beresteczkiem, zeby banderowcy wiedzieli, ku przestrodze jaka rzezia sie dla nich ta bitwa skonczyla.

  Mozna by tez nakrecic te dwie bitwy pod Lojowem z czasow powstania Chmielnickiego, gdzie litewskie wojska ksiecia Radziwilla z polskimi posilkami rozbily Kozakow i pokazac, jaka rzez ukrainskim Rusinom Radziwill ze swoimi Litwinami zrobil, albo zdobycie innego miasta przez hetmana koronnego Czarneckiego i rzez polskich zolnierzy nad rusinskimi Ukraincami. Jak chca Ukraincy, mozemy sie tak licytowac. Oni potem przyjda ze swoja rzezia pod Batohem, wiec nie ma to sensu. Znow skorzysta na tym Moskwa.

  Jedynym wyjsciem, jest w koncu przyznanie sie do tych wolynskich rzezi, co wlasnie czynia na portalach, nazwanie ich zlem i przeproszenie za nie. Z naszej strony z kolei przeproszenie za nasze rzezie. I w zamian proponuje zrobienie filmu z kampanii 1618 roku, kiedy wojska polsko-litewskie od zachodu podeszly pod Moskwe a z poludnia hetman kozacki Sahajdaczny. Ewentualnie bitwy pod Orsza z 1514 roku, gdzie wojska polsko-litewskie (wtedy Ukraina nalezala jeszcze do Wielkiego Ksiestwa Litewskiego i bialoruscy i ukrainscy Rusini byli w armii litewskiej) pod wodza prawoslawnego ukrainskiego Rusina Konstantego Ostrogskiego rozbili w pyl armie moskiewska. Pokazywac wspolne wartosci, a nie wisiec na banderze, co robia Ukraincy i popierac jeszcze banderowskie panstwo, co teraz robia zarowno Polacy i Litwini. Zamiast tego kreci sie jakies glupawe filmy nikomu nie potrzebne a spoleczenstwa zyja nieuswiadomione odnosnie, jak to naprawde w historii bylo. Kompletna paranoja.

 5. pro_patria
  pro_patria :

  Nie kłóćcie się, to bez sensu. Poza pewnymi różnicami łączy nas jedno: nienawiść do kraiku-żartu historii, który bezprawnie zajmuje polskie tereny i zamieszkuje go dzicz czerpiąca przyjemność z powolnego mordowania bezbronnych. Podzieleni nie damy rady motłochowi zjednoczonemu ideami bestialskiego wytępienia wszystkiego co polskie. Jak widzimy, zbrodnicze idee trafiają na podatny grunt u ich swołoczej młodzieży. P. Sylwia ma rację: w ostatecznym rozrachunku przetrwanie albo dla nas albo dla dziczy.

  • kojoto
   kojoto :

   To jest właśnie moment w jakim włącza się konto wirtualnego kremla. Z tego konta kłamstwa są kierowane do czytelników, którzy nie zorientowali się jeszcze w ich kacapskim mechanizmie działania. Chodzi o przekonanie niezdecydowanego forumowicza, więc wpisywane sa kłamstwa w kulturalnej formie (to nie miejsce i czas na bełty psów łańcuchowych UPAdliny i Boruty – oni zaczną ujadać pod tym wpisem, żeby „uwiarygodnić” „panią Sylwunię”). Oj jak wy rublowe kurewki nie lubicie jak ktoś was pokazuje palcem 🙂 komunista=banderowiec=śmieć tym jesteście dla Polaków.

    • boruta
     boruta :

     Ilon ty durny ukraiński kacapie – nieźle ci szajba odbija – to wydumałeś sobie,że wiesz jaką ja mam klawiaturę,firanki,meble i wieszak koło drzwi – zaprzeczyć wbijaniu dzieci na płoty na polskim forum nie możecie to zmyślacie sobie wydumki o agentach i pacynkach – nic to wam nie pomoże – bydło jesteście – wal się na ryja ukraińcu kacapski śmierdzielu i zdechnij

    • kojoto
     kojoto :

     Ciekawe, że czepiasz się mnie, a nie tej hołoty co wbrew faktom oczernia mnie o bycie banderowcem i zwolennikiem tymy. Piszę o „sylwuni” „upadlinie” „borucie” jeszcze by się pewnie ktoś znalazł – Jeśli nie dostrzegasz koordynacji z jaką działają to może Tobie brak spostrzegawczości?

     • pro_patria
      pro_patria :

      Sam jesteś sobie winny. To FORUM POLSKICH PATRIOTÓW, a nie lewacki ściek. Wiele z Twoich postów potępiałp banderowską dzicz, lecz zdarzało Ci się z zupełnie absurdalnych powodów atakować forumowiczów (mnie też atakowałeś i też Cię poszarpałem). Ponadto te prostackie hasła: przewrotna moskiewska menda, rublowa qrewka, konto wirtualnego kremla, Szarik-UPAdlina, kremliki, agenci Putina itd. Z takiej buraczanej nowomowy słyną kalający swoją obecnością mój kraj upaińskie przygłupy, dla których tego typu prostactwo jest szczytem możliwości intelektualnych. Z tego co widzę, Twoich także. Nie odpowiada Ci patriotyczne forum bez ataków na innych uczestników – pewnie odnajdziesz się na pudelku. Tam się z pewności zabłyśniesz 🙂

     • kojoto
      kojoto :

      Albo bardziej nienawidzisz Ukraińców niż kochasz Polskę (tak samo jak PiS względem Rosjan), i nie zwracasz w zaślepieniu uwagi na ataki wymierzone w forumowiczów, którzy zachowują zdrowy dystans – zarówno do banderyzmu na UPAdlinie, jak i sowieciarstwa i nowego rosyjskiego nacjonalizmu w Rosji. Albo jesteś po prostu po stronie tego bełta (od tej pory juz otwarcie). Osobiście w dupie mam ich wpisy, ale komentuje je i ich krętactwa w imię wyższych celów. Jeśli Ty ich nie masz to sam sie bujaj na pudelka. Po raz drugi i ostatni z zażenowaniem zwracam Ci uwagę, że moje obelgi czy ataki to kropla przy tym ścieku, który wylewają tu kremlowskie trolle. Więc udawaj dalej, że tego nie widzisz, ale juz nie przy mnie 🙂

 6. sylwia
  sylwia :

  Panie ViS: jest sprzeczność w życzeniu Rosji i Ukrainie żeby obie zginęły bo wtedy nie będzie komu rozjeżdżać banderowców czołgami. Również to Ukraina czci krwawego Banderę a nie Rosja, to Ukraina ma roszczenia terytorialne i finansowowe wobec Polski a nie Rosja. Można się zgodzić, że jedynymi sprzymierzeńcami Polski w walce z banderowską Ukrainą mogą być Rosja, Czechy i Węgry.

 7. algirdaitis
  algirdaitis :

  Masz racje. Dokladnie tak jest. Tyle, ze co do Ukrainy, nie do konca tak jest. Bo w 1618 roku pod Moskwa byl tez hetman kozacki Piotr Konasewicz Sahajdaczny z conajmniej 30 tys. ukrainskich Rusinow i rznal w drodze na Moskwe wszelkie moskiewskie osady idac z pomoca dla wojsk polsko-litewskich. Ten sam Sahajdaczny przyprowadzil pod Chocim pod komende wielkiego hetmana litewskiego Karola Chodkiewicza okolo 40 tys. prawoslawnych ukrainskich Rusinow, czyli wiecej wojska niz mial pod swoja poczatkowa komenda wojsk polsko-litewskich Chodkiewicz. O tym powinnismy pamietac. Ale obecna narodowo-katolicka narracja celowo zapomina sprytnie nie dopowiadajac, kto tam byl, tak ze niewtajemniczony sadzi, ze tam byli tylko Polacy i katolicy. Takim postepowanie i tak sprytna manipulacja sami sobie Polacy szkodza. Polacy zawlaszczajac sobie caly spadek po wielonarodowej i wieloreligijnej Rzeczpospolitej upraszczaja sprawe moskiewskim agentom i ludzie tym bardziej wierza, ze Rzeczpospolita to byla polska okupacja ich krajow. Skoro Polacy pisza, ze tam byli tylko Polacy, to wierzyli i czesc dalej wierzy po prostu Moskalom. Z tego splotu okolicznosci skorzystal po prostu banderyzm.

 8. sylwia
  sylwia :

  Panie ViS: rozróżniajmy między rządem i narodem. Nawet podczas ludobójczej niemieckiej okupacji Polski , której celem było uśmiercenie wszystkich Polaków, zdarzały się wypadki pomocy udzielanej Polakom przez umundurowanych Niemców. Historia rządów królewskich, carskich i republikańskich Polski i Rosji do czasów rewolucji 1917 r. to historia współzawodnictwa o polityczny prymat. Przy tej okazji wskazać należy na fakt, iż porozumienia o rozbiorach Polski były dokonywane w języku niemieckim ponieważ cesarzowie pruscy i austriaccy mogli korespondować z carycą Katarzyną po niemiecku: była ona Niemką Sophie Friederike Auguste von Anhalt-Zerbst-Dornburg. Mimo to zwykłym Polkom i Polakom było nietrudno osiągać porozumienie a nawet zawierać małżeństwa ze zwykłymi Rosjanami lub Rosjankami. Po roku 1917 w Rosji władzę objął naród żydowski i powstał tam sowietyzm, którego ofiarą padły miliony Rosjan. Są to Panu niewątpliwie znane fakty. Oświecony polski patriotyzm słusznie włącza wrogość do wielkorosyjskiego imperializmu i sowietyzmu lecz wyklucza patologiczną rusofobię na wzór ukraiński, której programowymi hasłami są ‘kto ne skacze toj moskal’ i ‘moskaliaki i poliaki na nożi na nożi’. Forumowe kłótnie są wywoływane przez Ukraińców, polskojęzyczych agentów OUN, polskojęzycznych agentów SBU (członków ukraińskiej internetowej iArmy) i łatwowiernych sympatyków Ukrainy otumanionych przez polskojęzyczne środki masowego przekazu. Obecnie wywiązała się sytuacja zagrożenia polskiego bytu państwowego przez Ukrainę kierowaną przez jej de facto rząd, OUN. Program zniszczenia państwa polskiego jest zawarty w tajnej Uchwale Krajowego Prowydu OUN z 22 czerwca 1990 r. Zawiera on zalecenie by nie dopuszczać do zbliżenia polsko-rosyjskiego. Cytuję: ‘…Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej…’ (https://forumemjot.wordpress.com/2012/08/02/tajna-uchwala-oun-z-22-czerwca-1990-r-fragmenty-uchwaly-krajowego-prowidu-organizacji-ukrainskich-nacjonalistow-oun-podjetej-22-vi-1990-haniebna-dla-polski-uchwala-senatu-rp-z-dnia-3-sierpnia/ ). Mamy niebezpieczną sytuację: narasta w Polsce ilość worgich nam szowinistycznych banderowskich Ukraińców i rząd warszawski wydaje się współpracować z OUN w dziele niszczenia polskiej państwowości. Konkretne roszczenia terytorialne wobec Polski Ukraina wysunęła już kilka razy. Jednakże skuteczne przeciwstawienie się rozkładowi państwa polskiego nie jest możliwe bez udziału Rosji, dla której Ukraina jest ważnym obszarem strtegicznym i ekonomicznym. Z tego względu rozumiem polityczny program P. UPAdliny, który zakłada, że w tych ważnych dla nas czasach, gdy ważą się losy naszej ojczyzny, należy szukać sojuszu z Rosją. W przeciwnym razie, Rosja osiągnąć może porozumienie z Niemcami i nastąpić może piąty iI ostateczny rozbiór Polski.