Richard Grenell, nowy ambasador Stanów Zjednoczonych w Niemczech, odniósł się na Twitterze do decyzji prezydenta Trumpa o wycofaniu się USA  z porozumienia nuklearnego z Iranem.

Grenell stwierdził na Twitterze: „Jak powiedział @realDonaldTrump, amerykańskie sankcje będą skierowane przeciwko kluczowym sektorom irańskiej gospodarki. Niemieckie firmy prowadzące działalność gospodarczą w Iranie powinny ją natychmiast zawiesić”.

Prezydent USA Donald Trump ogłosił we wtorek w Białym Domu, że Stany Zjednoczone wycofują się z porozumienia JCPOA i wprowadzają ponownie sankcje przeciw Iranowi. Argumentował w swoim przemówieniu, że porozumienie JCPOA pozwoliło Iranowi na zgromadzenie środków na „wspieranie terroryzmu” w regionie Bliskiego Wschodu. Według niego porozumienie było tak źle wynegocjowane, że nie gwarantowało, że Iran nie uzyska dostępu do broni atomowej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Francja, Niemcy i Wielka Brytania żałują, że Trump zdecydował o wyjściu USA z JCPOA – oświadczył we wtorek francuski prezydent Emmanuel Macron, jednocześnie zapowiadając prace nad szerszym porozumieniem. Za jego utrzymaniem opowiada się też UE, a także Włochy. Szefowa unijnej dyplomacji, Federica Mogherini powiedziała z kolei, że Unia Europejska „jest zdeterminowana, by utrzymać” porozumienie nuklearne z Iranem. Podobnie wypowiedział się premier Włoch, Paolo Gentiloni, który podkreślił, że porozumienie musi zostać zachowane. Zaznaczył, że przyczynia się ono do stabilizacji w regionie i hamuje rozprzestrzenianie broni jądrowej.

Kresy.pl / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz