Richard Grenell, nowy ambasador Stanów Zjednoczonych w Niemczech, odniósł się na Twitterze do decyzji prezydenta Trumpa o wycofaniu się USA  z porozumienia nuklearnego z Iranem.

Grenell stwierdził na Twitterze: „Jak powiedział @realDonaldTrump, amerykańskie sankcje będą skierowane przeciwko kluczowym sektorom irańskiej gospodarki. Niemieckie firmy prowadzące działalność gospodarczą w Iranie powinny ją natychmiast zawiesić”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5957.39 PLN    (27.07%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Prezydent USA Donald Trump ogłosił we wtorek w Białym Domu, że Stany Zjednoczone wycofują się z porozumienia JCPOA i wprowadzają ponownie sankcje przeciw Iranowi. Argumentował w swoim przemówieniu, że porozumienie JCPOA pozwoliło Iranowi na zgromadzenie środków na „wspieranie terroryzmu” w regionie Bliskiego Wschodu. Według niego porozumienie było tak źle wynegocjowane, że nie gwarantowało, że Iran nie uzyska dostępu do broni atomowej.

Francja, Niemcy i Wielka Brytania żałują, że Trump zdecydował o wyjściu USA z JCPOA – oświadczył we wtorek francuski prezydent Emmanuel Macron, jednocześnie zapowiadając prace nad szerszym porozumieniem. Za jego utrzymaniem opowiada się też UE, a także Włochy. Szefowa unijnej dyplomacji, Federica Mogherini powiedziała z kolei, że Unia Europejska „jest zdeterminowana, by utrzymać” porozumienie nuklearne z Iranem. Podobnie wypowiedział się premier Włoch, Paolo Gentiloni, który podkreślił, że porozumienie musi zostać zachowane. Zaznaczył, że przyczynia się ono do stabilizacji w regionie i hamuje rozprzestrzenianie broni jądrowej.

Kresy.pl / Twitter

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz