Szwedzki sąd skazał w poniedziałek dwóch mężczyzn na karę dożywocia za ich udział w brutalnych morderstwach w Syrii w 2013 roku.

Sąd w Goteborgu skazał Hassana al-Mandlawi i Al-Amina Sultana na karę dożywocia. Obaj są obywatelami Szwecji. Skazano ich na podstawie zdjęć i nagrań video, na których widać jak mordują oni bezbronnych jeńców w Aleppo podrzynając im gardła nożem i odcinając głowy.

Obrona stwierdziła, że sprawa jest bezpodstawna a mężczyźni nie uczestniczyli w żadnych mordach. Obaj skazani zamierzają złożyć apelację. Jeden z nich jeździ na wózku od kiedy otrzymał poważne rany w Syrii.

Z samego tylko Goteborga do Syrii wyjechało 120 bojowników Państwa Islamskiego.

Yourmiddleeast.com/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. upadlina
    upadlina :

    fajne imiona i nazwiska mają ci „Szwedzi”!! A więzienie w szwecji przypomina mniej więcej nasze sanatorium, więc ta „kara” to śmiech na sali!! Zresztą, jak rzekł już mój przedmówca, za jakiś czas muzułmański władca tego upadłego kraju ułaskawi tych zwyroli w ramach tolerancji i demonokracji