Dwa duże pożary w ważnych rosyjskich ośrodkach – w tym instytucie badawczym rosyjskiego MON

Do siedmiu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożaru, który wybuchł w czwartek w wojskowym instytucie badawczym rosyjskiego ministerstwa obrony w Twerze, około 160 km na północ od Moskwy. Ok. 30 osób jest rannych. Część z nich uciekając przed pożarem wyskakiwała z okien. Do pożaru doszło także w zakładzie chemicznym w Kiniszmie (obwód iwanowski w Rosji). 

Liczba osób zabitych w pożarze w wojskowym instytucie badawczym rosyjskiego ministerstwa obrony w mieście Twer wzrosła do siedmiu, a co najmniej 25 odniosło obrażenia – podała w czwartek wieczorem rosyjska agencja informacyjna TASS. Instytut podlega wojskom obrony powietrzno-kosmicznej.

Pożar objął powierzchnię około 1 tys. metrów kwadratowych. Na dostępnych nagraniach widać ludzi wyskakujących z okien.

Pożar wybuchł również w czwartek w zakładzie produkcji rozpuszczalników i farb w Kiniszmie, jedna osoba została ranna. Pozostałych 143 pracowników przedsiębiorstwa zostało ewakuowanych. Według wstępnych ustaleń ogień wybuchł, kiedy jedna z pracownic przelewała chemikalia w laboratorium. Portal IwanoNews podkreśla, że ogień najpierw objął 800 metrów kwadratowych, ale wkrótce płonęło już 1,5 tys. metrów kwadratowych.

Ogień został już opanowany, ale w wyniku pożaru doszczętnie spłonęło jedno z laboratoriów chemicznych oraz samochód przewożący chemikalia. Zakład jest jednym z największych przedsiębiorstw chemikaliów w Rosji.

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz