Drony SBU zaatakowały obiekty przemysłu paliwowego w Rosji [+VIDEO]

Ukraińskie drony zaatakowały magazyny paliw i smarów oraz skład ropy na terenie Federacji Rosyjskiej, w których miano przetwarzać i magazynować surowce i gotowe produkty wykorzystywane przez armię rosyjską.

W nocy ze środy na czwartek siły specjalne Służby Bezpieczeństwa Ukrainy przeprowadziły z użyciem dronów atak na magazyn paliw i smarów w Rosji. Obiekty należały do spółki „Tambownaftprodukt”. Celem był też skład ropy „Enemska”, należący do Łukoilu-Juugnaftoprodukt. Obiekty te zlokalizowane są odpowiednio w rejonie Tambowa w środkowej Rosji i w Republice Adygei, na południu części europejskiej Federacji Rosyjskiej, blisko wschodniego wybrzeża Morza Czarnego.

Według informacji agencji UNIAN, w tych obiektach przetwarzano i składowano surowce i gotowe produkty wykorzystywane przez armię rosyjską. Podano, że po serii ataków dronów SBU w obu obiektach wybuchły pożary.

Źródło w ukraińskich służbach powiedziało agencji, że ataki wymierzone w przedsiębiorstwa pracujące na potrzeby rosyjskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego zmniejszają zasoby Rosji, które są wykorzystywane do prowadzenia wojny z Ukrainą. Ma to też obciążyć Rosjan koniecznością odbudowy infrastruktury.

SBU twierdzi, że ich drony jak dotąd przeprowadziły już prawie trzydzieści udanych ataków na obiekty rosyjskiego kompleksu naftowego w różnych regionach.

Atak ze strony ukraińskiej potwierdza strona rosyjska. Według Ministerstwa Obrony FR, nocą przechwycono i zniszczono sześć ukraińskich bezzałogowców. Podano, że wybuchł pożar w składzie ropy. Objął powierzchnię około 400 m kwa. Został ugaszony około godziny 6 rano czasu lokalnego. Nie ma informacji o ofiarach. Zamieszczono też nagranie z tego miejsca.

Z kolei w rejonie Tambowska atak miały przeprowadzić minimum trzy ukraińskie drony. W sieci zamieszczono nagranie, na którym widać pożar zbiornika paliwa.

Dodajmy, że w środę doszło do eksplozji w rostowskich składach ropy „Azowska” i „Azownaftoprodukt”, w których znajdują się łącznie 22 zbiorniki paliwa. Była to operacja specjalna SBU.

Czytaj także: Ukraiński dron spadł na rosyjską stację energetyczną

UNIAN / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply