Ukraiński dron miał uderzyć w piątek w budynek w centrum Moskwy po zestrzeleniu go przez rosyjską obronę powietrzną, zakłócając ruch lotniczy na wszystkich cywilnych lotniskach stolicy Rosji – poinformowały rosyjskie władze.

Jak przekazała agencja prasowa Reuters, ukraiński dron miał uderzyć w piątek w budynek w centrum Moskwy po zestrzeleniu go przez rosyjską obronę powietrzną, zakłócając ruch lotniczy na wszystkich cywilnych lotniskach stolicy Rosji.

Świadek Reutera, który był w okolicy, opisał, że usłyszał „potężną eksplozję”. Zdjęcia Reutersa pokazały pracowników i ratowników podczas inspekcji uszkodzonego dachu budynku niemieszkalnego, w który uderzył dron.

Zobacz też: Ukraiński dron trafił wieżowiec w Moskwie [+VIDEO]

Rosyjskie ministerstwo obrony i burmistrz Moskwy Siergiej Sobianin poinformowali, że nie było ofiar po tym, jak obrona powietrzna zniszczyła drona, który następnie spadł na budynek niemieszkalny kompleksu Expo Center w Moskwie we wczesnych godzinach piątkowych.

Centrum Expo to duży kompleks pawilonów wystawowych i hal wielofunkcyjnych, mniej niż 5 kilometrów od Kremla.

„Około godziny 4 rano czasu moskiewskiego reżim kijowski rozpoczął kolejny atak terrorystyczny przy użyciu bezzałogowego statku powietrznego na obiekty znajdujące się w Moskwie i regionie moskiewskim” – poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony.

Nie było natychmiastowego komentarza z Kijowa. Ruch lotniczy został na krótko zawieszony na czterech głównych lotniskach wokół stolicy – choć później zostały ponownie otwarte. Rosyjska agencja transportu lotniczego poinformowała, że siedem lotów zostało przekierowanych na alternatywne lotniska.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply