29 marca 2017 r. Wielka Brytania oficjalnie zgłosi władzom Unii Europejskiej chęć wystąpienia kraju ze Wspólnoty.

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May ma zamiar 29 marca br. notyfikować władzom Unii Europejskiej chęć wystąpienia kraju ze Wspólnoty. – powiadomił przedstawiciel Wielkiej Brytanii w UE Tim Barrow.W ten sposób zgodnie z artykułem 50. traktatu lizbońskiego rozpocznie się proces wychodzenia Zjednoczonego Królestwa z UE, który ma potrwać 2 lata. Brytyjski rząd już zapowiedział chęć niezwłocznego przystąpienia do negocjacji warunków Brexitu.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ogłosił na Twitterze, że w ciągu 2 dni od brytyjskiej notyfikacji zostaną przedstawione wytyczne dla 27 krajów Unii.

Brytyjczycy zdecydowali o opuszczeniu Unii Europejskiej w referendum 23 czerwca 2016 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza minister Szkocji żąda referendum ws. niepodległości kraju

polskieradio.pl / kresy.pl

Reklama

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz