Dokument „A w oddali ujadały psy”, opowiadający o problemach dzieci z Donbasu na tle toczącej się wojny, znalazł się w programie nauczania dla uczniów klas 6-9 w Danii – poinformował w piątek Unian.

Jak poinformował w piątek Unian, dokument „A w oddali ujadały psy” opowiadający o problemach dzieci z Donbasu na tle toczącej się wojny, znalazł się w programie nauczania dla uczniów klas 6-9 w Danii.

Asystent reżysera Azad Safarov podał wiadomość na swojej stronie na Facebooku.

Zobacz też: Krym i Donbas priorytetami dla Zełenskiego w 2021 roku

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„W Danii uczniowie klas 6-9 będą uczyć się rozumieć konflikty, wojnę i prawa dzieci na podstawie filmu A w oddali ujadały psy. Jest to film o 9-letnim Olegu, który mieszka na pierwszej linii frontu w Donbasie. To film, który kręciliśmy razem z reżyserem Simonem Lerengiem Wilmontem, film, który podbił świat” – powiedział.

„Dzieci w Europie obejrzą film i zrozumieją, z jakimi zadaniami liczą się dziesiątki tysięcy ukraińskich dzieci w czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej. Będą im współczuć i staną po ich stronie” – wyjaśnił asystent reżysera.

Zobacz też: W Rydze rozpoczyna się proces Łotysza, który walczył w szeregach donbaskich separatystów

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

A w oddali ujadały psy to film dokumentalny z 2017 roku, który śledzi życie ukraińskiego chłopca Olega przez cały rok podczas wojny w Donbasie.

Został nakręcony w miejscowości Hnutowe w obwodzie donieckim w latach 2015 – 2017.

Film miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Dokumentalnym w Amsterdamie w 2017 roku, gdzie wygrał konkurs IDFA. W 2019 roku został nominowany do Oscara za najlepszy film dokumentalny. W 2020 roku film był nominowany do nagrody Emmy.

Zobacz też: Kreml: nie planujemy przyłączenia Donbasu do Rosji

Kresy.pl/Unian

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz