Agencja Uzbrojenia podpisała umowę z Lubawa S.A. na dostawę kilkudziesięciu tysięcy kamizelek kuloodpornych plate carrier GRYF o wartości ponad 200 mln zł brutto. Dostawy rozpoczną się jeszcze w tym roku – poinformował rzecznik Agencji Uzbrojenia ppłk Krzysztof Płatek.

Ppłk Płatek poinformował o zamówieniu w piątek we wpisie na Twitterze. „31 marca Agencja Uzbrojenia podpisała umowę z Lubawa S.A. na dostawę kilkudziesięciu tysięcy kamizelek kuloodpornych plate carrier GRYF o wartości ponad 200 mln zł brutto. Dostawy rozpoczną się jeszcze w tym roku” – napisał.

Zamówiony sprzęt ma trafić przede wszystkim do żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, „niemniej pewna liczba zostanie przeznaczone także na potrzeby innych użytkowników ze struktur Sił Zbrojnych”.

„W najbliższym czasie należy spodziewać się kolejnych dobrych wieści, ale tym razem związanych z zaspokojeniem potrzeb wojsk operacyjnych” – zapowiedział również rzecznik Agencji Uzbrojenia.

Kamizelki „GRYF” produkowane przez spółkę Lubawa S.A., wchodzącą w skład Grupy Lubawa, to lekkie kamizelki kuloodporne typu „plate carrier” – nośniki dwóch płyt balistycznych zapewniających żołnierzowi ochronę przed pociskami z broni strzeleckiej czy odłamkami. Kamizelka przeznaczona jest do noszenia dwóch płyt balistycznych (z przodu i z tyłu) o wymiarach 250×300 mm, możliwe jest także zamieszczenie mniejszych płyt zapewniających ochronę z boku.

Dodatkowe, modyfikowalne wyposażenie to m.in. ładownice przystosowane do magazynków karabinku GROT, a także kieszenie i zasobniki na apteczkę, radio czy maskę przeciwgazową.

CZYTAJ TAKŻE: Duda: Tworzymy wojska cybernetyczne i kosmiczne

Kresy.pl / lubawa.com.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz