W Rosji opracowywany jest bezzałogowy helikopter, który będzie wspomagał przeciwlotnicze systemy uzbrojenia w przeciwdziałaniu dronom – poinformował w czwartek portal Defense News.

Jak poinformował w czwartek portal Defense News, w Rosji powstanie bezzałogowy helikopter, która ma pomagać systemom przeciwlotniczym w niszczeniu wrogich dronów.

Projekt przyspieszył po konflikcie między Armenią a Azerbejdżanem – podaje portal.

Nowy dron „będzie namierzał małe i wolno poruszające się drony wroga na niskich i bardzo niskich wysokościach” – poinformowało w tym miesiącu źródło w kompleksie wojskowo-obronnym rosyjskiej agencji informacyjnej RIA Novosti.

Źródło podało, że dron helikopter jest rozwijany od listopada, dodając, że wysiłki badawczo-rozwojowe zostały przyspieszone w odpowiedzi na „rosnącą rolę dronów szturmowych podczas ostatnich lokalnych konfliktów”.

Nie uszczegółowiono miejsca konfliktu, ale różne typy dronów produkcji tureckiej były używane podczas konfliktu o Górski Karabach i pomogły siłom azerbejdżańskim przełamać obronę Armenii.

Według źródła, nowy model zostanie opracowany z wykorzystaniem istniejącej technologii w celu przyspieszenia produkcji. Jednak w rozmowie z portalem analityk wojskowy Michaił Chodarionok, były pułkownik radzieckiej obrony powietrznej, jest sceptyczny co do wykorzystania dronów śmigłowców w misji obrony powietrznej.

„Musi nosić dużo sprzętu i będzie kosztowny. Lepiej jest używać klasycznych radarów naziemnych, które mogą być dokładniejsze” – przekazał portalowi Defense News.

Defense News próbowało się kontaktować ze stroną rosyjską w celu zdobycia bardziej szczegółowych informacji, ale bezskutecznie.

Kresy.pl/Defense News

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz