Odrzucamy 70 proc. wniosków o azyl – oświadczył szef MSW Francji Gerald Darmanin podczas debaty na temat rządowej ustawy imigracyjnej, która trwa we francuskim Senacie.

Minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin otworzył w poniedziałek w Senacie debatę nad tekstem nowej ustawy imigracyjnej. “Mamy jeden z najwyższych wskaźników odmów w Europie” – oświadczył szef MSW, cytowany przez portal Forsal.pl.

Tekst projektu nowej ustawy migracyjnej, dyskutowany obecnie w Senacie Francji, jest krytykowany przez lewicę jako zbyt restrykcyjny, a przez prawicę jako niedostatecznie ograniczający imigrację. “Tekst ten jest stanowczy, ale z pewnością nie jest pozbawiony człowieczeństwa” – stwierdził Garmanin.

Prezydent Francji Emmanuel Macron zaprosił przywódców ugrupowań politycznych na spotkanie 17 listopada w Saint Denis w celu przedyskutowania m.in. projektu kontrowersyjnej ustawy o imigracji.

“Biorąc pod uwagę zarówno kontekst międzynarodowy, jak i wyzwania stojące przed Francją, naszym obowiązkiem jest przezwyciężenie podziałów w interesie kraju” – przekazał Macron w liście do liderów partyjnych.

Według opublikowanego w czwartek sondażu Odoxa-Backbone Consulting dla dziennika „Le Figaro”, 78 proc. Francuzów chce zaostrzenia procedowanego przez rząd prawa imigracyjnego, m.in. poprzez zdefiniowanie kwot imigracyjnych, a także warunków łączenia rodzin imigrantów. 71 proc. respondentów opowiedziało się za zmianą konstytucji, aby móc zorganizować referendum w tej sprawie. Takie rozwiązanie proponują ugrupowania prawicowe.

Czytaj także: Francja przyspiesza wydalanie cudzoziemców skazanych za przestępstwa

Szef MSW Francji zapowiedział w październiku wydalenie każdego imigranta powiązanego z organizacjami terrorystycznymi i uznanego za niebezpiecznego. Jak dodał, nawet jeśli rząd w Paryżu może zostać za to skazany przez Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Miało to związek z atakiem terrorystycznym w Arras na północy Francji, gdzie nożownik narodowości czeczeńskiej zabił nauczyciela liceum. Sprawca miał krzyczeć podczas ataku “Allahu Akbar”.

Przeczytaj: Francja: Paryski Luwr ewakuowany i zamknięty z powodu zagrożenia atakiem terrorystycznym

forsal.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply