Cztery osoby zginęły w eksplozji w Bristolu w Wielkiej Brytanii

Cztery osoby zginęły, a kolejna została ranna w wyniku dużej eksplozji w oczyszczalni ścieków w Bristolu w Wielkiej Brytanii – poinformował w czwartek portal BBC.

Jak poinformował w czwartek portal BBC, około godziny 11:20 strażacy zostali wezwani do siedziby Wessex Water w Avonmouth w Bristolu, na miejscu okazało się, że w oczyszczalni ścieków doszło do eksplozji.

Cztery osoby zmarły, jedna jest poszkodowana. Trójka z ofiar to pracownicy, czwarta osoba była podwykonawcą.

Zobacz też: 16 zatrzymanych w związku z eksplozją w Bejrucie

Wybuch miał miejsce w silosie zawierającym oczyszczone odpady organiczne i nie był związany z terroryzmem przekazała policja. Świadek donosił, że słyszał „bardzo głośną eksplozję”, która „wstrząsnęła budynkami”, a inny powiedział, że widział „około 10 karetek jadących na miejsce zdarzenia”.

Policja ogłosiła poważny incydent i bada okoliczności wybuchu. Inspektor Mark Runacres z policji w Avon i Somerset powiedział, że eksplozja miała miejsce w zbiorniku chemicznym w centrum uzdatniania wody.

„Straż pożarna prowadziła akcję ratunkową, ale niestety, pomimo najlepszych starań wszystkich zaangażowanych, zginęły cztery osoby. To tragiczny incydent, a nasze myśli i kierują się do rodzin poszkodowanych” – dodał.

Zobacz też: 5,4-tonowy Tallboy zdetonowany. Wybuch był odczuwalny w centrum Szczecina [+VIDEO]

Skontaktowano się z rodzinami zmarłych. Luke Gazzard z lokalnej straży pożarnej powiedział, że cztery osoby zginęły na miejscu zdarzenia i nie było żadnego zgłoszenia pożaru. Przekazał, że służby ratunkowe miały do ​​czynienia z „bardzo, bardzo trudnym incydentem”.

„Głęboko zasmuciłem się, po dowiedzeniu się, że cztery osoby straciły życie w wybuchu w Avonmouth. Nasze serca kierują się ku ofiarom i ich rodzinom. Dziękuję służbom ratunkowym, które przybyły na miejsce zdarzenia” – napisał premier Wielkiej Brytanii na Twitterze.

Zobacz też: Potężny wybuch i pożar w rosyjskim składzie amunicji [+VIDEO]

Kresy.pl/BBC

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz