Producent polskiego systemu naprowadzania rakiet Grom i Piorun zaznacza, że są one odporne na zakłócenia stosowane aktualnie przez samoloty czy śmigłowce.

Janusz Noga, prezes zarządu CWR Telesystem-Mesko Sp. z o.o. zaznacza, że opracowany system naprowadzania na podczerwień jest wielopoziomowy i stanowi pełne zabezpieczenie przed przeciwdziałaniem aktualnie stosowanym w samolotach. Firma zajmuje się przede wszystkim opracowywaniem nowoczesnych systemów naprowadzania dla rakiet przeciwlotniczych Grom i Piorun.

Zarówno rakiety Grom, jak i Piorun, są teraz odporne na zakłócenia stosowane aktualnie przez samoloty czy śmigłowce. Dzięki systemowi naprowadzania opracowanemu przez CWR Telesystem-Mesko, możliwe jest rozróżnienie w kilku aspektach – spektralnym, energetycznym, czasowym.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Noga podkreśla, że celem CWR Telesystem-Mesko jest „panowanie” nad podstawowymi technologiami w obszarze systemów naprowadzania w Polsce. Spółka ta produkuje „od podstaw” m.in. właśnie detektory promieniowania podczerwonego dla przenośnych zestawów przeciwlotniczych Grom i Piorun. Zwraca się uwagę, że obok zestawów Poprad i Pilica, mogą one również stanowić uzbrojenie MSR „Kusza”. Powstała ona z inicjatywy Centrum Rozwojowo-Wdrożeniowe Telesystem-Mesko Sp. z o.o., które nawiązało współpracę z Mesko S.A. oraz Instytutem Optoelektroniki Wojskowej Akademii Technicznej.

„Kusze” zapewniają osłonę przeciwlotniczą do pułapu 3500 m i do odległości 5-5,5 km, w przypadku zastosowania rakiet „Grom”, lub do ponad 6 km, w przypadku rakiet „Piorun”.

„Kuszę” można zamontować na platformach lub lekkich pojazdach, o masie do 3,5 tony. Umożliwia to modułowość i kompaktowość całego zestawu. Dzięki temu, mogłyby z niego korzystać również Wojskach Obrony Terytorialnej. Daje to także możliwość wykorzystania w doraźnie przygotowywanych punktach obrony.

Czytaj również: Polskie uzbrojenie dla polskich śmigłowców. MESKO i CWP ITWL podpisały umowę

defence24.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz