Według najnowszych sondaży zwolennicy Brexitu wyprzedzają przeciwników wyjścia z Unii Europejskiej. Jest to porażka premiera Davida Camerona.

Według ostatniego sondażu ICM aż 47% Brytyjczyków jest za opuszczeniem Unii Europejskiej a jedynie 44% za pozostaniem w niej. Dodatkowo premier został zaatakowany przez prominentnych polityków wywodzących się z jego partii – ministra sprawiedliwości Michaela Gove’a i byłego burmistrza Londynu Borisa Johnsona. Wystosowali oni 5 stronicowy list, w którym oskarżają premiera o okłamywanie wyborców.

Wręcz przeciwnie – wyrzekł się weta w sprawie dalszej integracji Unii i naraził kraj na dalsze wydatki, by podeprzeć kulejącą strefę euro. A zamiast powstrzymać imigrację, przystał na dalszy napływ bezrobotnych z państw Unii, których gospodarkę niszczy wspólna waluta– napisali w liście politycy.

Polskie Radio/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz