Chiny zapowiadają, że Stany Zjednoczone I Południowa Korea “zapłacą” za decyzję o rozmieszczeniu zaawansowanych systemów obrony przeciwrakietowej. Informuje o tym jeden z czołowych chińskich dzienników.

Chiny są coraz bardziej zaniepokojone planowanym rozmieszczeniem systemów THAAD w Korei Południowej. Stany tłumaczą, że ma to pomóc chronić ich sojuszników w Azji przed atakiem ze strony Korei Północnej, a także że jest to odpowiedź na ostatnie testy jądrowe przeprowadzane przez reżim w Pjongjangu. Chiny jednak twierdzą, że potężne radary wchodzące w skład systemu THAAD będą zagrożeniem dla bezpieczeństwa kraju i że sam system nie pomoże w złagodzeniu napięć na półwyspie.

Oficjalny dziennik partii komunistycznej skomentował zapowiedzi Stanów Zjednoczonych. Zaznaczono, Że Chiny nigdy nie zgodzą się na rozlokowanie THAAD w Korei Południowej ponieważ uderza to w ich kluczowe interesy.

Jeżeli USA i Południowa Korea zagrożą bezpieczeństwu strategicznych interesów krajów tego regionu, włączając w to Chiny, to będą musiały ponieść cenę swoich działań i otrzymać odpowiednią odpowiedź– napisano w artykule oficjalnego organu partii. Autor podpisał się pseudonimem Zhong Sheng co oznacza Głos Chin.

Czytaj także:

THAAD w Korei Płd. jak tarcza antyrakietowa w Polsce. Chiński ekspert: chodzi o system wczesnego ostrzegania

Koreańczycy po raz kolejny protestują przeciwko rozmieszczeniu systemu przeciwrakietowego THAAD

Trzy ofiary incydentu pomiędzy chińskimi rybakami a południowokoreańską strażą przybrzeżną

Reuters/KRESY.PL

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz