Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Moskwie Zhang Hanhui twierdzi, że Chińczycy sami opracowali szczepionkę przeciwko groźnemu wirusowi, którego epidemia wybuchła w ich państwie.

„W Chinach została już opracowana szczepionka, która wykazuje odporność. Ale to wstępnie, potrzebne są próby i dopracowanie” – słowa chińskiego dyplomaty cytuje w rosyjska agencja informacyjna Interfax. Zhang Hanhui zorganizował w poniedziałek konferencję prasową w swojej placówce w Moskwie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jednak ambasador mówił nie tylko o szczepionce ale także lekarstwach na chorobę wywoływaną przez koronawirusa. „Praktyka pokazuje, że chińskie lekarstwa działają efektywnie. We wszystkich przypadkach, kiedy użyte są lekarstwa nie było ani jednego przypadku komplikacji” – twierdził Zhang Hanhui – „Ogólna efektywność chińskich lekarstw to 85 proc., w niektórych rejonach ponad 90 proc.”

Dyplomata stwierdził, że przydatne w walce z chorobą okazały się stare lekarstwa wykorzystywane niegdyś w leczeniu malarii. Ale używane mają być także medykamenty produkcji europejskiej. Potwierdził też, że wirus pochodzi prawdopodobnie od dzikich zwierząt. Do tej pory nie potwierdzono jednak żeby były to nietoperze.

Medialne informacje o opracowaniu szczepionki przeciw koronawirusowi pojawiły się jeszcze pod koniec stycznia, ale środki masowego przekazu twierdziły wówczas, że środek ciągle wymaga badań klinicznych.

Liczba chorych z powodu zakażenia groźnym wirusem sięgnęła w ChRL liczby niemal 80 tys. Zmarło już ponad 2,6 tys. osób. Mimo zastosowania ostrych środków zapobiegawczych rośnie także liczba zarażonych we Włoszech. W niedzielę było ich już 229. W wyniku choroby zmarło we Włoszech sześć osób.

interfax.ru/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz