Program zakładający przemieszczenie asteroidy miałby się rozpocząć około 2020 roku.

Według informacji dziennika „South China Morning Post” chiński pomysł miałby zostać zrealizowany poprzez lądowanie specjalistycznej sondy na jednej z asteroid, by później przy użyciu silników rakietowych zmienić jej kurs i wprowadzenie na stabilną orbitę Księżyca.

Ye Peijian, szef chińskiego programu eksploracji Księżyca oświadczył podczas spotkania z władzami w Pekinie, że pierwszy statek kosmiczny mógłby być wystrzelony w kierunku asteroidy około 2020 roku. Statek kosmiczny który przeniósłby asteroidę na orbitę Księżyca miałby powstać w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Na razie nie podano, która z asteroid miałaby stać się celem chińskiej misji.

Ściągnięta w ten sposób asteroida miałaby stanowić cel kosmicznego górnictwa. Chińczycy chcieliby wydobywać z niej cenne metale i minerały. Według szacunków podanych przez dziennik Chiny uzyskają technologię umożliwiającą opłacalne sprowadzanie minerałów na Ziemię w ciągu najbliższych 40 lat.

Tę informację dostarczył portal Kresy.pl.
Wspieraj rzetelne dziennikarstwo.

Podobne pomysł mają być rozważane również przez amerykańską agencję kosmiczną NASA. Podobny program został przedłożony administracji Baracka Obamy w 2013 roku. Na razie nie ma choćby szacunkowych kosztów przeprowadzenia tego typu operacji, ale wiadomo, że oznaczały bilionowe wydatki. Dziennik podaje, że sprowadzenie minerałów z asteroidy mogłoby być opłacalne, jeżeli zawierałaby ona wiele cennych substancji.

ZOBACZ TAKŻE:
Chińska stacja kosmiczna będzie działać już w drugiej połowie 2016
Chiny uruchomiły swój czwarty kosmodrom

kresy.pl / rmf24.pl / scmp.com

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz