Najwyższy Przywódca Islamskiej Republiki Iranu Ali Chamenei skrytykował w ostrych słowach na Twitterze zapowiedzi uznania przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela.

Prezydent Donald Trump ma dzisiaj ogłosić, że Stany Zjednoczone uznają Jerozolimę za stolicę Izraela. Decyzja będzie oznaczała, że Amerykanie będą musieli przenieść swoją ambasadę z Tel Awiwu do Jerozolimy.

Ajatollah Ali Chamenei, przywódca Iranu, w ostrych słowach skrytykował tę decyzję na Twitterze. „To z rozpaczy i słabości chcą zadeklarować #AlQuds [Jerozolimę] jako stolicę syjonistycznego reżimu. W sprawie Palestyny ręce mają związane i nie mogą osiągnąć swoich celów. Zwycięstwo należy do islamskiej Ummy. Palestyna będzie wolna, naród palestyński odniesie zwycięstwo” – napisał Chamenei.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przwódcy Arabii Saudyjskiej, Jordanii i Turcji przestrzegali Trumpa, że uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela może przynieść niebezpieczne konsekwencje dla pokoju i stabilności na Bliskim Wschodzie. W obliczu nadchodzącej decyzji i spodziewanych protestów Palestyńczyków, konsulat amerykański w Jerozolimie wydał wczoraj instrukcję, w której zabrania pracownikom placówki udawanie się do Starego Miasta oraz na Zachodni Brzeg. Trump ma dzisiaj ogłosić, że Stany Zjednoczone nie zajmą stanowiska w sprawie tego, czy Jerozolima jest podzielona między Izraelem a Palestyńczykami. Nie będzie również zajmował stanowiska na temat spornego obszaru Starego Miasta, znanego jako Wzgórze Świątynne. „Biały Dom przygotowuje się na wybuch przemocy, koordynując plany z kilkoma agencjami, aby chronić amerykańskich obywateli za granicą” – informuje „New York Times”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Izrael odpowiada Erdoganowi: Jerozolima jest stolicą żydowską od 3 tysięcy lat 

Kresy.pl / Twitter / New York Times
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz